Meteoroloji'den son dakika hava durumu: Kar yurdu terk ediyor ancak pazar gününe kadar üşüyeceğiz

Hava durumu için aktarılan son dakika haberine göre; hava sıcaklıkları batı bölgelerinden başlayarak artıyor. NTV Meteoroloji Editörü Dilek Çalışkan, ''Pazartesiden itibaren de 15 dereceyi bulan sıcaklıklar var. Artık karın son günleri diyebiliriz'' dedi. Pazar gününe kadar üşüyeceğimizi de söyleyen Çalışkan, ''Yurt genelinde ısınmamız, sıcaklığın 10 dereceyi geçeceği zaman, pazartesi günü olacak'' açıklamasında bulundu. AKOM da benzer bir açıklama yaparak, yarından itibaren kar yağışının Marmara Bölgesi'ni terk edeceğini duyurdu.

ntv.com.tr 18.02.2021 - 18:45

Meteoroloji'den son dakika hava durumu: Kar yurdu terk ediyor ancak pazar gününe kadar üşüyeceğiz

Hava durumu için Meteoroloji'den son dakika haberi...

Şiddetli poyraz hafiflerken kar yağışı da zayıflayarak kenti terk ediyor. 

İstanbul ve Bursa'da hava bulutlu, yine bazı ilçelerde gece saatlerinde hafif sulu kar görülebilir.

Ankara hafif karlı, sıcaklık 1 derece. İzmir ve Antalya'da sıcaklık yükseliyor. 

İstanbul'da hafta sonundan bu yana etkili olan kar bugün tamamen etkisini yitirdi. Hava sıcaklıkları ne zaman artacak, kar yurdu ne zaman terk edecek? NTV Meteoroloji Editörü Dilek Çalışkan yanıtladı. 

''KARIN SON GÜNLERİ''

Yağışın olmasının don riskini hafiflettiğini söyleyen Çalışkan, ''Yarın çok zayıf da olsa sulu kar şeklinde bir yağış bekleniyor. Hafta sonu sıcaklık 7-8 dereceye doğru çıkacak. Pazartesiden itibaren de 15 dereceyi bulan sıcaklıklar var. Artık karın son günleri diyebiliriz'' açıklamasında bulundu.  

Çalışkan, kar yağışının Karadeniz'de yarına kadar süreceğini söyledi.

İç Anadolu'da özellikle Ankara'da bu gece ve yarın orta kuvvetli kar yağışı beklendiğini de sözlerine ekleyen Çalışkan, ''Doğu'da, iç kesimlerde ve Karadeniz'de cumartesi gününe kadar kar yağışı var'' dedi.

''PAZARA KADAR ÜŞÜYECEĞİZ''

Çalışkan sıcaklık artışı için pazartesi gününü işaret ederek, ''Pazar gününe kadar üşüyeceğiz. Genel olarak ısınmamız, sıcaklık 10 dereceyi geçeceği zaman, pazartesi günü olacak'' dedi. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından paylaşılan 19-25 Şubat haftalık hava durumu tahmini haritasına ise şu şekilde yer verildi: 

BÖLGE BÖLGE SON DURUM

Marmara'da Balıkesir, Sakarya boyunca hafif de olsa sulu kar sürecek. Trakya, Çanakkale tarfında sıcaklık biraz artıyor. Hafta sonu bölgede yağış yok.   

İç Anadolu'da; Eskişehir tarafı bulutlu, 2 derece. Sivas, Kayseri, Niğde boyunca kar yoğun yağacak. Yer yer şiddetli don başladı, gece Konya -12 derece.

Ege'de güneş görülüyor ve kıyılarda sıcaklık az da olsa artıyor. Bodrum 14, denizli 9 derece. Gece iç kesimlerde şiddetli don var. Kütahya -11 dereceye iniyor. 

Akdeniz'de; Adana bölümü parçalı bulutlu, Adana 13 derece. Isparta 4, Kahramanmaraş 7 derece.

Güneydoğu'da hava kapalı ve çok soğuk. Gaziantep 7, Mardin 4 derece. Mardin'de hafif kar sürebilir.

Karadeniz'in tamamı kar yağışlı. Bolu -1, Samsun 3 derece. Doğu Karadeniz açıklarında fırtına var. Ordu, Giresun, Trabzon, Rize boyunca kar yoğun yağabilir.

Doğu Anadolu'da Erzurum, Kars, Van, Hakkari boyunca kar yağışı 2 gün sürecek. Erzurum -3, Malatya bulutlu, 2 derece.

Sayfa Yükleniyor...