Meteoroloji'den yoğun yağış uyarısı

Yarın tüm Türkiye yağışlı havanın etkisi altına giriyor. Meteoroloji aşırı yağışlar konusunda uyardı. Hava sıcaklıkları 2-3 derece azalacak.

20.10.2012 - 13:44

Meteoroloji'den yoğun yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıda İstanbul, ve Kırklareli'nin Karadeniz kıyı kesiminde dün akşam saatlerinde başlayan yağışların bugün şiddetini artırmasının beklendiği bildirildi.

Kocaeli, Kahramanmaraş, Osmaniye, Sivas ve Kayseri de yağışlı hava kütlelerinin etkisine girecek.

Yağışların İstanbul, Kırklareli ve Çanakkale’de kuvvetli, (20-50 kg/metrekare) Antalya il genelinde şiddetli (75-100 kg/metrekare) ve yer yer aşırı (metrekareye 100 kg’dan fazla) olması tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının bugün yurdun güneybatı kesimlerinde 4-6 derece azalması, yurt genelinde ise mevsim normalleri civarında ve yer yer üzerinde seyretmeye devam etmesi bekleniyor.

Güney ve batı bölgelerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Güney ve İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Doğu Anadolu’nun güneydoğu kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği ifade edildi.

Yapılan uyarıda, "Yağış sebebi ile yaşanabilecek ani sel, su baskını, yıldırım, dolu vb. gibi olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir" denildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...