Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, şehit savcı Mehmet Selim Kiraz'ın cenaze namazının kılınacağı Eyüp Sultan Camii 'te bir açıklama yaptı.

Olayın avukatlara mal edilmesini eleştiren Feyzioğlu, hakim ve savcılarla aynı güvenliğe tabi olmaya hazır olduklarını söyledi.

"Çok açık bir teklifte bulunuyorum" diyen Feyizoğlu, "Türkiye'nin en güvenliği kimliği bizimdir. Çiplidir kimliklerimiz ve tarattığınız zaman fotoğrafınız ve ve kimlik bilgileriniz çıkar. Her adliyede başsavcılarımız baro başkanlarımız ve adalet komisyonu başkanları birlikte X-Ray'den geçsinler. Herkes birlikte X-Ray'dan geçsinler ve kimse mesnetsiz yere suçlanmasın" diye konuştu.

Feyzioğlu şunları söyledi:

"Bir hekim önlüğü olsa hekimler mi suçlanacaktı. Biz acımızı yaşamak istiyoruz. Bu acıyı birlikte yaşamak isterken olay birden avukatlara dönüyor bu iş.

Yarın, Allah korusun, bir hakimin çocuğunu rehin alıp kendisine bomba taşıtsalar bu güvenlik açığı değil mi? Hakimlerin de savcıların da adliye personelinin de taranması gerekir.

Elle aramaya değil ama X-Ray aramasına karşı değiliz. Karşı olduğumuz olayın, avukatlara yönelik algı operasyonuna dönüştürülmesidir. Olayın avukatlarla avukatlıkla alakası yoktur."