NTV

Metro Turizm'den "otobüste taciz" açıklaması

Anadolu Ajansı

Türkiye

Şehirlerarası otobüste yaşanan mastürbasyon skandalı sonrası serbest bırakılan muavin için çalıştığı şirketten açıklama geldi.

Metro Turizm'den yapılan açıklamada, kadın yolcuya yönelik cinsel tacizde bulunduğu öne sürülen muavinin kurumla ilişiğinin kesildiği, olayın adli makamlara iletildiği bildirildi.

Metro Turizm Seyahat, Organizasyon ve Ticaret AŞ'den "Duyuru ve özür" başlığıyla yapılan yazılı açıklamada, bazı gazeteler ve sosyal paylaşım sitelerinde yer alan firmalarına ait otobüsteki muavinin, üniversite öğrencisi yolcu genç kıza yönelik tacizde bulunduğuna dair haberlerin, Metro Turizm çalışanlarında büyük üzüntüyle karşılandığı kaydedildi.

"YOLCUNUN MAĞDURİYETİ GİDERİLECEK"

Olayın kınandığı ifade edilen açıklamada, şöyle denildi:

"Söz konusu haberde adı geçen çalışan ile ilişkimiz kesilmiş ve konu tüm boyutları ile incelenmesi adına adli makamlara iletilmiştir. Metro Turizm olarak her aşamasını son derece büyük bir ciddiyetle takip etmekte olduğumuz talihsiz olay ile ilgili olarak başta yolcumuzdan ve tüm yolcularımızdan özür diler, benzeri bir olayın yaşanmaması adına gerekli tüm önlemlerin alındığını bilgilendirmek isteriz. Talihsiz konuya maruz kalmış olan yolcumuzun her türlü mağduriyetinin giderilmesi konusunda tüm gayret ve çabalar gösterilecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

MUAVİN İFADE VERİP SERBEST KALMIŞTI

Muğla-İstanbul seferini yapan Metro Turizm'e bağlı bir otobüste, bir muavinin üniversite öğrencisi genç kıza yönelik cinsel tacizde bulunduğu ileri sürülmüştü. Olayın jandarmaya bildirildiği, muavinin Eskihisar Jandarma Karakolu'nda alınan ifadesinin ardından serbest bırakıldığı öğrenilmişti.

ETİKETLER