Metrobüs kazasında yaralanan üniversiteli kızın çantasını çaldılar

Boğaziçi Köprüsü'nde dün öğle saatlerinde kaza yapan metrobüste hafif yaralanan yolculardan birinin çantasının çalındığı ortaya çıktı.

DHA 21.10.2015 - 16:05

Metrobüs kazasında yaralanan üniversiteli kızın çantasını çaldılar

Avcılar-Söğütlüçeşme seferini yapan metrobüs Boğaziçi Köprüsü üzerinde önünde seyreden otomobile arkadan çarptı. Kazada metrobüste bulunan 6 yolcu yaralandı. Kazanın ardından yaralanan ve kendine gelmeye çalışan Miray isimli üniversite öğrencisi çantasının çalındığını fark etti. Polis kaybolan çantayı bulmak için metrobüsün güvenlik kameralarını incelemeye aldı

Kaza dün saat 11.00 sıralarında Boğaziçi Köprüsü-Ankara istikametinde meydana geldi.  Avcılar-Söğütlüçeşme seferini yapan bir metrobüs önünde seyreden otomobile arkadan çarptı. Çarpma sonucu metrobüste bulunan yolculardan 6 kişi yaralandı. Metrobüs içinde sağa, sola savrulan yaralılara ilk müdahale sağlık ekipleri tarafından metrobüs içinde yapıldı. İlk olarak iki yaralı ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.

METROBÜS İÇİNDEKİ YARALILARLA BİRLİKTE HAREKET ETTİ

Daha sonra köprü üzerinde trafiğin aksamaması için metrobüs içindeki yaralılarla birlikte Boğaziçi Köprüsü gişelerine getirildi. Metrobüs içindeki diğer yaralılara da sağlık ekipleri tarafından müdahalede bulunuldu. Sedyelerle ambulanslara taşınan yaralılar çevre hastanelere kaldırıldı.

Üniversite öğrencisi genç Miray, olay sonrası polise şikayette bulundu.
Üniversite öğrencisi genç Miray, olay sonrası polise şikayette bulundu.

KAZAZEDE ÖĞRENCİ MİRAY'IN ÇANTASI GİTTİ!

Kazada metrobüste yolculuk yapan Miray isimli üniversite öğrencisi bir genç kadın sarsıntı nedeniyle başını çarptı. Genç kadın kendine gelmeye çalışırken bir şok daha yaşadı. Çantasının yanında olmadığını fark eden kadın polisten yardım istedi. Polis kaybolan çantayı bulmak için metrobüsün güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Metrobüs sürücüsü, "Ön taraf birden durunca mesafe de yakındı bizin araçlarımız ağar yüklü olduğu için tonajından dolayı. Frene bastım fakat fren kavramadı. Mecbur kaldım öndekine vurdum. Mekanik bir sorun mu var bakılacak" dedi.

Metrobüsün arkadan çarptığı otomobilin sürücüsü Engin Deniz  "Ben ani fren yapmadım. O hızlı geliyordu duramadı. Trafik normal akıyordu hızım 40-50 civarıydı. Metrobüs hızlı geliyordu duramadı" diye kendini savundu.

Sayfa Yükleniyor...