Metrobüs yolu çöktü: 1 ölü

İstanbul Avcılar'da metrobüs bağlantı yolunun söküm çalışmaları sırasında çökmesi nedeniyle 1 işçi öldü, 2 işçi yaralandı.

15.07.2012 - 08:14

Metrobüs yolu çöktü: 1 ölü

İstanbul Avcılar’daki metrobüs üst geçidi sabah saat 06.00 sıralarında yapılan çalışmalar sırasında çöktü. Yaşanan göçük nedeniyle 1 işçi öldü, 2 işçi yaralandı.


Avcılar'da son duraklara metrobüslerin girmesi için kullanılan metrobüs üst geçidi çalışmalar sırasında çöktü.

Beylikdüzü metrobüs hattına açılacak yol için yapılan çalışmalar sırasında yaşanan çökme nedeniyle 1 işçi hayatını kaybetti. Yaralı işçiler hastaneye kaldırıldı.

Olayın ardından çökmenin olduğu yere çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Polis de olay yerinde geniş güvenlik önlemi aldı.

SEFERLER DURDU, E-5 KİLİTLENDİ
Kaza sebebiyle uzun araç kuyrukları oluşan E-5 karayolunda, metrobüs seferlerinin durduğu ve vatandaşların metrobüs yolundan yürüdüğü gözlendi. Metrobüsler Şükrübey durağından itibaren yolcu aldı.

METROBÜSÜN ÖNÜNÜ KESTİLER
Avcılar durağında turnikeleri geçen yolculardan bazıları, dönüş yapan metrobüslere binmek istedi. Ancak görevliler, vatandaşları duraktan yolcu alınmayacağını belirterek uyardı. Yolcuların ısrarı üzerine görevliler önce yolcuları bindireceklerini belirtti. Ancak daha sonra hayati tehlike gerekçesiyle yolcular bu duraktan metrobüse bindirilmedi. Bu duruma kızan vatandaşlar, yola inerek metrobüslerin önünü kesti. Görevliler ile yolcular arasında bir süre tartışma yaşandı. Görevlilerin ikazı üzerine yolcular D 100 karayolundan karşıya geçerek yan yoldaki otobüs durağına geçti.

FACİANIN EŞİĞİNDEN DÖNÜLDÜ
Vinçle üst geçidi taşıma sırasında yaşanan göçükte ayrıca büyük bir facianın eşiğinden dönüldü. Tam o sırada geçmek üzere olan bir metrobüs göçüğün altında kalmaktan son anda kurtuldu.

Metrobüste bulunan yolcular, “Biz geçmeden kısa bir süre önce yaşandı. Çalışmanın olduğu dar alandan metrobüsleri geçiriyorlar. Çok riskli bir durum. Kaza sırasında yerde yatan yaralılar vardı. Hastaneye götürüldü” dedi.

TOPBAŞ METROBÜSLE GELDİ
Akşam saatlerinde olay yerine metrobüsle gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, köprü enkazını inceledi. Bazı hatalar sonucu üzücü olay yaşadıklarını ifade eden Topbaş, Ramazan’a kadar metrobüsü Beylikdüzü’ne ulaştırmayı hedeflediklerini söyledi. Topbaş olay yerinden yine metrobüsle ayrıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...