Direksiyon hakimiyetini kaybederek metrobüs yoluna girdi

İstanbul Zeytinburnu'da, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği araç, bariyerlere çarptıktan sonra takla atarak metrobüs yoluna girdi. Yaralanan sürücü hastaneye kaldırıldı.

DHA 25.04.2016 - 06:37 | Son Güncelleme : 25.04.2016 - 06:43

Direksiyon hakimiyetini kaybederek metrobüs yoluna girdi

Zeytinburnu D-100 Karayolu Cevizlibağ mevkiinde, aracıyla ilerleyen sürücü Salim Sarı, henüz bilinmeyen bir nedenle direksiyon hakimiyetini kaybetti.

Kontrolden çıkan araç metrobüs yolunu çevreleyen demir bariyerlere çarptıktan sonra takla atarak metrobüs yoluna girdi.

Yoldan geçen vatandaşlar hemen kaza yapan araç sürücüsüne yardıma koşarken bir yandan da durumu polis ve sağlık ekiplerine haber verdi.

Sağlık görevlileri tarafından ilk müdahale olay yerinde yapılan sürücü daha sonra Haseki Eğitim ve Araştıma Hastanesi'ne kaldırdı. Polis ekipleri kaza sonrası araç trafiğini, kontrollü bir şekilde tek şeritten verirken, metrobüs seferlerinin de kısa süreli aksadığı görüldü.

Olayın görgü tanığı Ömer Önder isimli bir sürücü, "Bir araç ile yarışırken hızını alamadı tabi metrobüs bariyerlerine çarpıp takla ata ata buraya geldi. Araç içeresinde bir kişi vardı başka da kimse yoktu" dedi.

Olay yerine gelen trafik çekicisi kaza yapan aracı yoldan kaldırırken, temizlik görevlileri de kaza sonucu araçtan yola saçılan eşyaları temizledi.

Sayfa Yükleniyor...