Metrobüs zammına tepki

Metrobüs zamlarının iptal edilmemesine tepki gösteren Halkevleri üyesi bir grup, Bölge İdare Mahkemesinin ''yürütmenin durdurulması'' kararını İstanbul Büyükşehir Belediyesi önüne astı.

Anadolu Ajansı 08.02.2010 - 17:20

Metrobüs zammına tepki

Halkevleri üyesi bir grup ellerinde uydurma, kararı uygula'' yazılı pankart ve dövizlerle İstanbul Büyükşehir Belediyesi önüne geldi.

Halkevleri Genel Sekreteri Oya Ersoy grup adına yaptığı açıklamada aynı saatlerde Belediye Meclisi toplantısının olduğunu hatırlatarak, ulaşım zammının iptaline dair mahkeme kararını bir kez daha elden tebliğ etmeye geldiklerini kaydetti.

Bölge İdare Mahkemesinin, yapılan yüzde 33'lük zammın yürütmesini durdurduğunu hatırlatan Ersoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın mahkeme kararının uygulanmamasına gerekçe olarak, ''kararın ellerine ulaşmamasını'' gösterdiğini ifade ederek, ''Sayın Topbaş'a soruyoruz; bilmediğin mahkeme kararının neyini hukuka aykırı bularak itiraz ettin? İdare Mahkemesi kararının üzerinden 24 gün geçti. Anlaşılıyor ki Topbaş ve ekibi mahkeme kararına rağmen zamları nasıl uygulayacağının yollarını arıyor'' dedi.

''Zamları durdurun. Bugüne kadar halka verdiğiniz zararı derhal giderin'' diye konuşan Ersoy, ulaşımın herkes için bir hak olduğunu ve sabah 6-9, akşam 17-20 saatleri arasında ulaşımın ücretsiz olması gerektiğini söyledi.

Daha sonra grup üyeleri, mahkeme kararına ilişkin büyük ölçekteki fotokopileri, belediye yerleşkesinin önündeki flama direklerine yapıştırdı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...