Metrobüslerdeki kod sistemi değişiyor (Metrobüslerdeki kodlar yerine son istasyonun ismi yazacak)

İstanbul’da ulaşımın ana aksı haline gelen 44 istasyonlu Metrobüs hattının seferlerinde ve otobüslerin tabelalarında güncelleme yapıldı. 26 Ocak Salı günü başlayacak olan uygulama ile metrobüslerin tabelalarında 34AS, 34G, 34Z, 34BZ gibi kodlar yerine metrobüs aracı hangi istasyona kadar gidecekse o istasyonun adı yazılacak.

22.01.2021 - 14:21

Metrobüslerdeki kod sistemi değişiyor (Metrobüslerdeki kodlar yerine son istasyonun ismi yazacak)

İstanbulda en çok tercih edilen toplu taşıma aracı olan metrobüslerdeki kod sistemi değişiyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) bağlı kuruluşlarından İETT Genel Müdürlüğü, yolculara daha konforlu bir hizmet sunmak amacıyla hattaki aktarmaları azaltmaya yönelik bir çalışma yürüttü.

KODLAR YERİNE İSTASYON ADI YAZILACAK

Metrobüs hattını kullanan yolcuların en çok tercih ettiği 34 AS ve 34 BZ kodları da artık tarihe karışıyor. Tabelalarda 34 AS, 34 G, 34 Z, 34 BZ gibi kodlar yerine metrobüs aracı hangi istasyona kadar gidecekse o istasyonun adı yazılacak..

KARIŞIKLIĞI ÖNLEMEK İÇİN YAPILDI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) bağlı kuruluşlarından İETT Genel Müdürlüğü, aktarma noktalarında hat numaralarından kaynaklı karışıklığı önlemek ve işleyişi hızlandırmak için tabelalarda da güncelleme yapılması kararı aldı.

Yapılan yeni sefer planlaması sayesinde günlük kat edilen mesafe 18 bin kilometre artırıldı.

26 OCAK SALI GÜNÜ BAŞLAYACAK

Beylikdüzü, Avcılar, Cevizlibağ, Bayrampaşa, Zincirlikuyu ve Söğütlüçeşme yazıları metrobüs otobüslerinin tabelalarında 26 Ocak Salı günü yerini alacak.

METROBÜSTE BOZUK ASANSÖR ÇİLESİ KAMERADA

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...