İstanbul'da Ayazağa metro istasyonundaki yürüyen merdivende çökme oldu. Mahsur kalan 1 kişi yaralı olarak kurtarıldı

Olay, İstanbul Teknik Üniversitesi'nin metro istasyonu çıkışında meydana geldi. Yürüyen merdivenlerin birinde bakım çalışması yapılıyordu. Vatandaşlar tarafından kaldırıldığı öne sürülen uyarı levhasını görmeyen bir kişi basamaklardan inerken çökme meydana geldi. Boşluğa düşen bir kişi yaralandı.

Olay yerine hemen itfaiye ekipleri sevk edildi. yaralı kurtarılan vatandaş hastaneye kaldırıldı.

İBB'DEN AÇIKLAMA

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden (İBB) Maslak Ayazağa metro istasyonunda yürüyen merdivende yaşanan çökme sonrası yaralanan yolcuyla ilgili açıklama geldi.

Yapılan açıklamada, “Maslak Ayazağa metro istasyonunda 17.30 sıralarında bakımı yapılan yürüyen merdivenin önündeki uyarı-koruma tehlike uyarı tabelasını dikkate alamayan bir vatandaş, yürüyen merdivene binmiştir. Bu sırada hizmet vermeyen ve bakımı yapılan merdivende tambur boşalması meydana gelmiş, basamaklar çökerek vatandaş merdiven altına düşmüştür. Kısa sürede olay yerine ulaşan itfaiye vatandaşı sıkıştığı yerden kurtarmıştır. Hastanede tedavi altına alınan yolcumuzun ortopedi uzmanı tarafından yapılan ilk muayenesinde sol kolunda kırık olduğu, diğer kolunda ve bacaklarında ezikler olduğu belirtilmiştir. Kesin bilgilerin tomografi sonuçlarından sonra söyleneceği belirtilmiştir” denildi.