Metruk binadan mühimmat çıktı

Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki operasyonda 7 bomba, yasa dışı eylemlerde kullanılmak üzere hazırlanan çok sayıda malzeme ve mühimmat ele geçirildi

Haberler - Anadolu Ajansı 25.08.2015 - 21:09

Metruk binadan mühimmat çıktı

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör örgütüne yönelik operasyonda tüplerle güçlendirilmiş 7 bomba, yasa dışı eylemlerde kullanılmak üzere hazırlanan çok sayıda malzeme ve mühimmat ele geçirildi.

İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince Fatih Paşa Mahallesi Direkhane Sokak'taki metruk bir binada bölücü terör örgütü mensuplarınca kullanılan malzemeler olduğu tespiti üzerine operasyon düzenlediği belirtildi.

Açıklamada, arama sonucu üçü mutfak, dördü piknik tüpü ile güçlendirilmiş 7 bomba, 3 elektrikli fünye, molotofkokteyli yapımında kullanılan 30 cam şişe, rulo halinde 2 kablo, pense, 2 silikon tüpü ve silikon tabancası, 20 pil, 2 büyük naylon torbanın içerisinde bomba yapımında kullanılan patlayıcı madde, çok sayıda pet şişe ve naylon poşetlerin ele geçirildiği bildirildi.

Ele geçen malzemelerle ilgili soruşturmanın sürdüğü ifade edilen açıklamada, halkın huzur ve güvenliğini sağlamak için bölücü terör örgütünün faaliyetlerini önlemeye yönelik çalışmaların aralıksız ve kararlıkla devam edeceği vurgulandı.

Sayfa Yükleniyor...