Kalp krizi sonucu 62 yaşında vefat eden CHP İstanbul Milletvekili Ferit Mevlüt Aslanoğlu son yolculuğuna uğurlandı.

Aslanoğlu için Ataköy 5. Kısım Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi.

Törende, Aslanoğlu'nun eşi Mürvet, oğlu Erdem ve kızı İrem Aslanoğlu taziyeleri kabul etti.

Cenaze törenine, Aslanoğlu'nun ailesi ve yakınlarının yanı sıra TBMM Başkanı Cemil Çiçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, CHP Grup Başkanvekilleri Muharrem İnce, CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti milletvekilleri Binali Yıldırım ve Erdoğan Bayraktar, CHP milletvekilleri Deniz Baykal, Süleyman Çelebi, Mehmet Haberal, Mustafa Balbay, Veli Ağababa ve Umut Oran, İstanbul Bağımsız Milletvekili Hakan Şükür, HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, eski bakanlardan Yaşar Okuyan, iş adamı Aydın Doğan ve Mustafa Sarıgül de katıldı.

Aslanoğlu için öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından resmi tören düzenlendi. Askerler tarafından omuzlara alınan Aslanoğlu'nun naaşı, cenaze aracına konuldu.

Cumhurbaşkanlığı, TBMM Başkanlığı, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu'nun da çelenk gönderdiği cenaze törenine gelenler için taziye defteri oluşturuldu. Bu arada cenaze aracının önüne Aslanoğlu'nun fotoğrafı konuldu. 

Ferit Mevlüt Aslanoğlu'nun cenazesi, Büyükçekmece Mezarlığı'nda toprağa verildi.

'EN ÇALIŞKAN MİLLETVEKİLLERİNDENDİ'
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, törenin ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Aslanoğlu'nun en çalışkan milletvekillerinden biri olduğunu söyledi.

Kılıçdaroğlu, "En saygıdeğer parlamenterdi. Özveriyle çalışan bir arkadaşımızdı. Herkesin yardımına koşardı. Yüreği iyiliksever dolu bir insandı. Onu kaybetmekten büyük üzüntü ve acı duyuyoruz. Ailesine, sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Gerçekten acımız çok büyük. Onu seviyorduk. O dünyaya 'elveda' dedi. İnşallah başka acılar yaşamayız" diye konuştu.