Mezarlık kazılıyor, Yarbay teslim oldu

Ergenekon soruşturmasında gözaltına alınacağını öğrendiğinde firar eden ve bugün akşam saatlerinde teslim olan Yarbay Mustafa Dönmez’in evinde yeni bir kroki bulundu. Yeni krokiye göre Yenikent’teki bir mezarlık kazılıyor.

12.01.2009 - 19:00

Mezarlık kazılıyor, Yarbay teslim oldu

Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığı’nda görevli Yarbay Mustafa Dönmez, Ergenekon soruşturmasında gözaltına alınacağını öğrenince firar etmişti. Dönmez’in Ankara’daki evinde yapılan aramalarda bulunan bir kroki üzerine Ankara Yenikent’teki Zir Mezarlığı’nda yeni bir kazı çalışması başlatıldı. Gazeteciler mezarlığın yaklaşık 500 metre uzağında tutuluyor ve sadece görüntü almalarına izin veriliyor.

YARBAY DÖNMEZ TESLİM OLDU
Hakkında yakalama emri bulunan Yarbay Mustafa Dönmez, bu akşam saatlerinde Ankara Merkez Komutanlığı’na teslim oldu. Mamak Cezaevi’ne konulan Yarbay Dönmez’in yarın İstanbul’a gönderilmesi bekleniyor.

DAĞ EVİNDE CEPHANELİK BULUNMUŞTU
Yarbay Dönmez’in Sakarya Sapanca’daki dağ evinde 22 el bombası, 8 bin 300 adet mermi, 1 kalaşnikof tüfek, 5 tabanca, askeri kamuflaj ve rütbeli kıyafetler ele geçirilmişti.

Eski Özel Harekat Daire Başkanvekili İbrahim Şahin’in evinde bulunan bir kroki üzerine Ankara Gölbaşı’nda 20 ayrı nokta kazılmış, 2 lav silahı, 10 el bombası, 10 sis bombası, TNT kalıpları, plastik patlayıcı, uzi mermileri ile işaret fişekleri bulunmuştu. Bulunan el bombalarının seri numaralarının silindiği tespit edilmişti. İbrahim Şahin’in evlerinde yapılan aramalarda da suikast silahı olarak bilinen 9 adet Glock tabanca ele geçirilmişti..

Ankara Atatürk Orman Çiftliği ve Saklıbahçe ile Hatay’da yapılan kazılarda herhangi bir bulguya rastlanmamıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...