Mezarlıkta akılalmaz olay

İstanbul’da altın diş çalmak için mezara girdiği iddia edilen 16 yaşındaki Suriyeli genç, kazdığı hendeğin çökmesiyle mezarda mahsur kaldı. Ülkesindeki iç savaştan kaçarak İstanbul'a gelen gencin, ailesini Suriye’de bıraktığı için bunalıma girip ölmek istediği de iddialar arasında.

İHA 13.11.2015 - 10:30

suriyeli-genc-mezar.jpg

Bağcılar Merkez Mezarlığı'nda akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Ahmet adlı 16 yaşındaki Suriyeli genç, iddialara göre altın diş çalmak için hendek kazarak bir mezara girdi. Ancak kazdığı hendek çökünce içeride mahsur kaldı. Bu sırada mezarlıkta devriye gezen güvenlik görevlisi, mezarın yanı başında elbise fark etti.

MEZARDAN ''ALLAHU EKBER'' SESLERİ GELİNCE...

Bunun üzerine mezara yaklaşan güvenlik görevlisi, içeriden ''Allahu ekber'' sesleri geldiğini duydu. Korkuya kapılan güvenlik görevlisi, mezarın başından uzaklaşarak polise haber verdi.

MEZARDAN ÇIKMAK İSTEMEDİ, BİBER GAZINI YEDİ

Olay yerine gelen polisler gördükleri karşısında şaşkına döndü. İçeride yabancı uyruklu biri olduğunu anlayan emniyet ekipleri, şahsı çıkarmak için uzun süre dil döktü. Polis mezardan çıkmamakta direnen gence biber gazı sıktı ancak çıkması için yeterli olmadı. Genci çıkmaya ikna edemeyeceklerini anlayan polisler, itfaiye ekiplerini mezarlığa çağırdı. Mezarlığa gelen itfaiye ekipleri mezarın etrafını kazarak Suriyeli gencin çıkmasını sağladı.

''BUNALIMA GİRİP ÖLMEK İSTEDİ'' İDDİASI

Türkçe bilmediği için uzun süre ne dediği anlaşılmayan Suriyeli gençle ilgili bir iddia daha ortaya atıldı. Suriyeli Ahmet’in ülkesindeki savaştan kaçarak İstanbul’a geldiği ve ailesini Suriye’de bıraktığı için bunalıma girip ölmek istediği iddia edildi. Ancak Suriyeli Ahmet’in girmek için seçtiği mezarın iki katlı ve oldukça eski olması hırsızlık iddialarını güçlendirdi. Emniyet ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

Sayfa Yükleniyor...