MHP: AKP gündem değiştiriyor

MHP Grup Başkanvekili Şandır, "Kanal B televizyonunun ve diğer gözaltına alınan kişilerin cumhuriyet ve laik devlete karşı hukuk dışı bir eylemin içinde olacağını kabul etmiyorum'' dedi.

13.04.2009 - 15:33

MHP: AKP gündem değiştiriyor

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, Ergenekon soruşturmasında bugün gerçekleşen gözaltıların sonucunu endişe ile izlediklerini söyledi.

Şandır şöyle konuştu:

"Endişemiz şudur: Siyasi iktidar gündemi değiştirmek isteğinde, gündemdeki problemlere cevap veremediği takdirde hemen yeni bir dalga başlıyor.

Türkiye'nin gündemi, AKP iktidarının Ermenistan sınır kapılarının açıp açmayacağı ve Azerbaycan ile yaşanan gerginliktir. Toplumda yaşanan endişelere hükümetin bir cevap vermesi lazım. Bugün de kabine toplantısı var. Toplum bunu beklerken sabah saat 07.00'den itibaren toplumca bilinen tanınan birtakım kişi ve kurumlarla ilgili yeni bir dalga başlatıldı.

Sanki birtakım merkezler toplumun aklıyla, huzuru ile dalga geçiyorlar gibi bir görüntü var; bunu endişeyle karşılıyoruz. Kanal B televizyonunun ve diğer birçok kişinin cumhuriyete karşı, laik devlet yapısına karşı hukuk dışı bir eylemin içinde olacağına ihtimal vermiyorum, kabul de etmiyorum."

Mehmet Şandır, yaşanan bu dalgalanmaları bir yargı süreci olarak saygıyla karşılamakla beraber siyasi iktidarın gündem değiştirmek için kullandığı endişesini taşıdığını ifade ederek, "Bu sürecin tüm gerçekliği ile erken ortaya çıkmasını, bir suç varsa suçluların cezalandırılmasını ama topluma hizmet etmiş, başarmış insanların aynı kaba koyularak uzunca bir süre tutulmasını endişe vereceğini izliyoruz" diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...