MHP: Elimizde açıklamadığımız icralı kararlar var

NTV'ye bağlanan MHP Başkan Yardımcısı Semih Yalçın Gemerek ve Tosya Mahkemeleri'nin kararlarının dışında, başka mahkemelerden de durdurma kararı alındığını ve bunların icra ettirildiğini açıkladı.

ntv.com.tr 13.05.2016 - 18:09

MHP: Elimizde açıklamadığımız icralı kararlar var

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, partide devam eden olağanüstü genel kurultay tartışmalarıyla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. 

Gemerek ve Tosya Mahkemeleri'nin dışında başka mahkemelerden de kararlar alındığını belirten Yalçın, "Bazı delegelerimiz yine kendi mekanlarında ikametgahlarında benzer kararlar aldırdılar. Bugün az önce Yücel Bey'in açıkladığı 3. olanıydı. Bu 3. ilçede kararı almak suretiyle ve icraya bildirmek suretiyle aldık. Elimizde  4. 5. ve 6. kararlar da var. Bunları bazı arkadaşlar duysa herhalde uykuları kaçar" dedi.

Yalçın'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"Onu bugün için açıklamamıyoruz yarından itibaren ya da haftabaşından itibaren açıklayacağız. Süreç zaten 5.00 5.30 itibariyle bitti. Bu kararlar ortada dururken kongre düşünülemez.

Geri planda hepimizin beklemesi gereken bir Yargıtay kararı var. Vakti zamanı geldiğinde MHP olağan kongresini dört başı mahmur bir şekilde yapacaktır.

Delegemiz aklı selimdir, hukuka saygılıdır ve bu sürecin sonunu bekleyecektir.

MHP böyle süreçlerde kimseyle pazarlık yapmaz buna iktidar partisi de dahil. Mahkeme kararını verdiğinde Genel Başkanımız yargıya saygılıyız dedi. Ancak bu kararı beğenmedik ve temyiz ettik. Herkesin de yargıtay kararlarına saygılı olması gerekir.

Burdaki amaç MHP’ye yönelik bir saldırganlık. Adaylar için henüz disiplin soruşturması yapılmadı şu an disiplin soruşturmasına gerek olup olmadığı araştırılıyor.

MHP 47 yıllık bir siyasi hareket, sıkıntılı bir süreç yaşadık ama hiç kimsenin endişesi olmasın. Zaman içerisinde hareket kendini bu sıkıntılı süreçten kendini çıkartır.

İmzacı delegeler hakkında partimiz bir tutuma girmemiştir."

Konuşması sırasında Genel Başkanlık için aday olan Sinan Oğan, Meral Akşener, Ümit Özdağ ve Koray Aydın'ın adını kullanmamaya özen gösterdi.

NTV Spikeri Ahmed Arpat'ın, Başkan Yardımcısı'na Sinan Oğan'la ilgili soru yöneltmesi üzerine Yalçın, " Sayın Arpat söylediğiniz isim bizim muhattabımız değil" ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :
  • mhp

Sayfa Yükleniyor...