MHP Lideri Bahçeli: Bonzainin kim olduğu anlaşılacak

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Başbakan Davutoğlu'nun kendisine yönelik sözleri ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Bahçeli, "Bonzainin kim olduğu anlaşılacak" dedi.

bahceli-bonzai-15-02-15

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "AKP Hükümeti Türkiye'nin hayati çıkarlarını ve temel milli tezlerini kalan siyasi ömründe muhafaza etmez ve PKK'yla yaptığı ortaklığı bitirmezse vatana ihanetten mutlaka hesap verecektir. O gün geldiğinde molotofun ve bonzanin kim olduğu net olarak anlaşılacak, bunların yanında hainin kimliği ve yüz hatları iyice yüzeye çıkacak, hukuken de somutlaşacaktır" dedi.

"AKP TÜRK MİLLETİNİN YANINDA DURMAMIŞTIR" 

Bahçeli, "AKP Hükümeti'nin bölücü teröre sağladığı geniş imkan, göstermiş olduğu tavizkar tutum ve kolaylıklar ülkemizi belirsiz ve riskli bir sürece mahkum etmiştir. PKK şehirlere konuşlanmış, teröristler hain provokasyonlarına yenilerini eklemiş ve bölücülük mevzi üstüne mevzi kazanmıştır. Yıllarca dillendirilen 'iyi şeyler olacak' söylemi adeta PKK'ya moral ve motivasyon sağlamış, böylece Türkiye bölünmenin sınır hattına kadar sürüklenmiştir. Hükümet'in bebek katilleriyle pazarlık masası kurarak her dayatmayı alttan alması milli bekamıza ve milli varlığımıza olağanüstü zararlar vermiştir. PKK bulduğu her fırsatı kanlı ve barutlu toplumsal olaylara, isyan ve ayaklanma provalarına tahvil etmiştir. Bölücülük Türk milletine meydan okuyup Türk devletinin egemenlik haklarını aşındırırken Başbakan ve Hükümeti kahredici bir şekilde terörden geçinen çevrelerin elini güçlendirmekle meşgul olmuştur. Açıktır ki, AKP Hükümeti Türk milletinin yanında durmamış, Türkiye'nin tarihsel ve kültürel mirasını layıkıyla savunmamıştır"

"O GÜN GELDİĞİNDE BONZAİNİN KİM OLDUĞU ANLAŞILACAK" 

AKP Hükümeti Türkiye'nin hayati çıkarlarını ve temel milli tezlerini kalan siyasi ömründe muhafaza etmez ve PKK'yla yaptığı ortaklığı bitirmezse vatana ihanetten mutlaka hesap verecektir. O gün geldiğinde molotofun ve bonzanin kim olduğu net olarak anlaşılacak, bunların yanında hainin kimliği ve yüz hatları iyice yüzeye çıkacak, hukuken de somutlaşacaktır" dedi.

Sayfa Yükleniyor...