MHP: Takke düştü kel göründü

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Netice itibariyle terör, silahı kullanarak netice alınabileceği konusunda cesaretlendirilmiştir, bunu cesaretlendiren de bu açılım tartışmalardır. Takke düşmüş kel görünmüştür" dedi.

Anadolu Ajansı 10.12.2009 - 18:28

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Tokat'taki saldırıyı PKK'nın üstlenmesinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, AK Parti'li yöneticilerin, bu saldırı karşısında milletin kafasını bulandırdığını iddia etti. Vural, şunları söyledi:


''Öyle bir noktaya gelmiş ki adeta devletin içindeki birtakım şeylerin yapabileceği şeklinde alçak yorumlar yapılmıştır. PKK değil de HPG ya da PKPML olsa ne olur. Netice itibariyle terör, silahı kullanarak netice alınabileceği konusunda cesaretlendirilmiştir, bunu cesaretlendiren de bu açılım tartışmalardır. Takke düşmüş kel görünmüştür. Bugün PKK'yı aklamak isteyen, PKK'nın eylemlerini bile sorgulayıp 'yapmamıştır' diyebilecek kadar onu koruyabilen bir Başbakan, Başbakan Yardımcısı... Türkiye'nin en büyük handikabı da budur.

PKK'yı siyasallaştırmak; PKK'ya af getirmek üzere hazırlanmış bir oyundur, bu açılım. Doğrudan kan üzerinden siyaset üretip, şehitlerimiz üzerinden adeta bu açılımı kabul ettirmeye yönelik bir psikolojik savaşla karşı karşıyayız.

Açılımla ilgili hususun amacı ve hedefi bölücülüğün siyasallaştırılmasıdır. Kan üzerinden siyaset yaparsanız, kan üzerinden pazarlık ederseniz, kan dökenleri cesaretlendirirsiniz, meşru hale dönüştürürsünüz.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...