MHP'de gözler Yargıtay kararında

MHP'de 'Olağanüstü Kurultay' bu pazar olacak mı olmayacak mı? Bu soruya yanıt Yargıtay'dan gelecek. Yargıtay'dan henüz bir haber gelmedi ama Ankara 25. İcra Dairesi bu konuda valiliğe dikkat çeken bir yazı gönderdi.

ntv.com.tr 10.05.2016 - 12:27 | Son Güncelleme : 11.05.2016 - 00:23

kurultay

Kurultay tartışmasının yaşandığı MHP'de, gözler Yargıtay'dan çıkacak karara çevrildi. Ancak, o karar henüz açıklanmadı. Kararın, çağrı heyetince 15 Mayıs'ta yapılacağı açıklanan Olağanüstü Kurultay'dan önce çıkması bekleniyor.

Yargıtay, Ankara 12. Asliye Hukuk Mahkemesi'nin atadığı çağrı heyetinin "15 Mayıs'ta Olağanüstü Kurultay" kararını onarsa kurultay yapılmasının önünde hukuki bir engel kalmayacak. Ancak kararın bozulması halinde dosya yerel mahkemeye gönderilecek.

Kurultay'ın gerçekleşmemesi durumunda muhaliflerin "tavşan parti" yöntemiyle teşkilatlanmasını tamamlamış başka bir partide örgütlenecekleri iddia edilmişti.

Tartışma devam ederken, Ankara 25. İcra Dairesi dikkat çeken bir karara imza attı. MHP Genel Merkezi'nin başvurusunu değerlendiren Ankara 25. İcra Dairesi, Ankara Valiliği'ne bir yazı göndererek, Yargıtay kararı çıkmadan, Pazar günü yapılması planlanan kurultaya izin verilmemesini istedi.

Sayfa Yükleniyor...