MHP'de ikinci istifa dalgası

MHP Genel Başkan Yardımcıları Çakır, Ekici, Paçacı, Şafak, Taytak ve Bölükbaşı partideki görevlerinden, parti üyeliğinden ve milletvekili adaylıklarından istifa etti.

Haberler - Anadolu Ajansı 21.05.2011 - 10:59

MHP'de ikinci istifa dalgası

MHP'yi sarsan kaset skandalında ikinci bir istifa dalgası yaşanıyor. Farklıülkücülük adlı site MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye 18 Mayıs'a kadar süre vermiş, istifa etmediği takdirde yeni kasetlerin yayınlanacağını duyurmuştu.

18 Mayıs'ta ise aralarında Osman Çakır'ın da bulunduğu 6 ismin kasetleri olduğunu belirtmiş ve istifa etmezlerse yayınlama tehdidinde bulunmuştu. Bu sabah ilk kayıt yayınlandı.

Daha önce gizli bir çekimlerinin yayınlanmasının ardından istifa eden 4 MHP'li istifa etmişti. Bu sabah Osman Çakır, Mehmet Ekici, Cihan Paçacı, Ümit Şafak, Mehmet Taytak ve Deniz Bölükbaşı da bu kervana katıldı.

Gizli çekimlerin internette yayınlanmasının ardından Genel Başkan Yardımcısı Recai Yıldırım, Bülent Didinmez, İhsan Barutçu ve Metin Çobanoğlu partiden ayrılmıştı.

Bu sabah ilk istifa MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Osman Çakır'dan geldi. Çakır, yaptığı yazılı açıklamada, "Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcılığı, Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinden ve Parti üyeliğinden, Samsun Milletvekili Adaylığından istifa ettim" ifadelerini kullandı.

İKİNCİ İSTİFA EKİCİ'DEN
İkinci istifa MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ekici'den geldi. Ekici, partideki görevlerinden, parti üyeliğinden ve Yozgat milletvekili adaylığından istifa ettiğini açıkladı.

Ekici, yaptığı yazılı açıklamada, ''Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcılığı, Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinden ve Parti üyeliğinden, Yozgat Milletvekili Adaylığından istifa ediyorum. Milletimden özür diliyorum. Savaşım şimdi başladı'' ifadelerini kullandı.

Üçüncü istifa eden ise MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı oldu. Paçacı, partideki görevlerinden, parti üyeliğinden ve Ankara milletvekili adaylığından istifa ettiğini açıkladı.

Paçacı, yaptığı yazılı açıklamada, ''Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreterliği, Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinden ve Parti üyeliğinden, Ankara Milletvekili adaylığından istifa ediyorum'' ifadelerini kullandı.

6 KASET 6 İSTİFA
Son istifa da MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Bölükbaşı'ndan geldi. Bölükbaşı partideki görevlerinden ve Ankara milletvekili adaylığından istifa ettiğini açıkladı.

MHP'nin siyasi varlığına kastetmeyi amaçlayan bir internet sitesinde şahsını da hedef alan iddiaların yeraldığını bildiren Bölükbaşı, ''Bu iftira ve tehditlerle ilgili olarak adli makamlar soruşturma başlatmıştır. 12 Haziran 2011 seçimlerine gidilen süreçte bu tezgah ve sahte suçlamalar vesilesiyle MHP'ye zarar verecek tartışmalara hiçbir şekilde yer bırakmamak düşüncesiyle Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerimden ve milletvekili adaylığından istifa etmiş bulunuyorum. Bu çirkin siyasi tezgahın arkasındaki yurtiçi ve yurtdışı karanlık yüzler sürmekte olan adli soruşturmada ortaya çıkacaktır." dedi.

Sayfa Yükleniyor...