MHP'den ittifak iddiasına yanıt

MHP Lideri Bahçeli, "Milliyetçi Hareket Partisi, bin 394 seçim çevresinde kendi değerli kadrosuyla seçimlere katılmakta. Hiçbir partiyle ittifak içerisinde değiliz" dedi.

Anadolu Ajansı 22.02.2014 - 18:45

MHP'den ittifak iddiasına yanıt

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gazetecilerin AK Parti'nin oylarını düşürmek için partisinin CHP ile gizli ittifak yaptığı iddiasına ilişkin sorularını yanıtladı.

Bahçeli, "Böyle bir şey asılsızdır. Milliyetçi Hareket Partisi'nin gelişimini engellemek için bir iftiradır. Milliyetçi Hareket Partisi, bin 394 seçim çevresinde kendi değerli kadrosuyla seçimlere katılmakta. Hiçbir partiyle ittifak içerisinde değiliz" diye yanıt verdi.

Bahçeli, gazetecilere yaptığı açıklamada, 30 Mart'taki yerel seçimlere önem verdiklerini, Türkiye'nin geleceğinin belirlenmesinde önemli rol oynayacağını söyledi.

Seçimlere ciddiyetle hazırlandıklarına dikkati çeken Bahçeli, "Bu sebeple 2,5 yıl öncesinden aday çalışmalarını başlattık. Belirlenmiş adayları üç toplantıyla takdim ettik. Aday arkadaşlarımız Türkiye'nin her yerinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu aşamada önemli gelişmelere şahit olmaktayız .Bunlardan biri Düzce'dir. Burada MHP'ye çok büyük sıcaklık ve yakınlık vardır. 'Bu defa nasip olacaktır' diye düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Yerel seçimlerin AK Parti için sıkıntılı geçeceğini öne süren Bahçeli, "Adalet ve Kalkınma Partisi, siyasi ömrünü tamamlamış hale gelmiştir. O sebeple 30 Mart onlar için çok düşündürücü olacaktır" ifadesini kullandı.

'HAİN ARIYORSAN ÖNCE SAĞ, SONRA SOL TARAFINA BAK'
Bahçeli, partisinin Sakarya'nın Karasu ilçesindeki seçim iletişim merkezinin açılışında yaptığı konuşmada ise Türkiye'nin bölünmenin eşiğinde olduğunu öne sürdü.

"Recep Tayyip Erdoğan, 'demokratik açılım' denen zırvayı kim aklına soktu?" diyen Bahçeli, "Her tarafta hain arıyorsun. Bütün bunların hepsini hesaba katıyorsun da sana bu 'bölünme' dediğimiz rezili, Türkiye'yi felakete götüren olayı aklına çalan kimdir? Eğer hain arıyorsan önce sağ, sonra sol tarafına bak" ifadesini kullandı.

MİT YASA TASARISI
Bahçeli, ülke genelinde güvensizlik ortamı oluştuğunu söyledi.

İnsanların huzur içinde yaşayamadığını savunan Bahçeli, "Her gün, cinayetler işleniyor. Sayın Başbakan, bunlarla ilgili ağzını açıp tek kelime söylemiyor. Üniversiteler, sivil toplum kuruluşları susmuş. Türkiye, kan gölüne dönüyor. Geceleri sokaklarda 'molotofkokteylli şerefsizler', insanların arabasını bombalıyor. Recep Tayyip Erdoğan'da ses yok ama '68 gündür yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun üstünü örtmek için komplo yapıldı' diyor. Recep Tayyip Erdoğan'ın üslubu gittikçe çirkinleşiyor. Herkese hakaret ediyor" ifadesini kullandı.

Bahçeli, MİT Yasa Tasarısı'na ilişkin şunları söyledi:

"Recep Tayyip Erdoğan, kendisini koruyabilmek için yasalar çıkarıyor. Hükümet olarak, milletvekillerine baskı yaparak yasa çıkartıyor. Şimdi de MİT'i şekillendirmeye çalışıyorlar. MİT'i kendilerine hizmet edecek, arka bahçesine çevirecek, istediği operasyonları yapabilecek kurum haline getirmek istiyor. Bu, 'ateşle oynamak' demektir. Bu yetkiyi alan MİT, AKP'nin yan kuruluşu olacaktır. Bu, nasıl bir devlettir? Yarın suikast olursa, illegal örgütlerle işbirliğine girilirse bu devletin hali ne olur  Kendini kurtarmak için zedelemediği milli değer, değiştirmediği kurum kalmadı. Recep Tayyip Erdoğan, senin siyasi yolun sona eriyor. Senin yolun, artık ülke yönetmekten değil, Yüce Divan'a gitmekle başlayacak. Bu yol sana hayırlı olsun."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...