MHP’den katsayı teklifi

MHP, üniversiteye girişteki katsayı için kanun teklifi hazırladı. Hükümete seslenen MHP’li Oktay Vural, “Eğitimi bilmiyorsanız, gelin eğitelim” dedi.

Anadolu Ajansı 10.02.2010 - 13:14

MHP, üniversiteye girişteki katsayı için kanun teklifi hazırladı. Hükümete seslenen MHP’li Oktay Vural, “Eğitimi bilmiyorsanız, gelin sizi eğitelim” dedi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Parlamentoda, ''Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu'' üyeleriyle basın toplantısı düzenledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, ''Üniversiteyi bitirene her zaman iş diye bir şey yok'' dediğini ifade eden Vural, Başbakan'a göre, dertlerini anlatan, ekmeğini arayan insanların ''uç ve marjinal'' olduğunu söyledi.

''Sayın Başbakana soruyorum; dünyanın hangi ülkesinde 400 liraya öğretmen çalıştırılıyor? Dünyanın hangi ülkesinde öğretmen polis oluyor?'' diyen Vural, basın toplantısına gelenlerin öğretmen olduğunu, ancak, kamyonculuk, garsonluk yaptığını kaydetti.

Vural, “Sayın Başbakan kafasını kuma gömmüş hiçbir şey görmüyor. Hiddet, şiddet, öfkeyle sağa sola saldırmaktan başka bir şey yapmıyor'' diye konuştu.

'GELİN SİZİ EĞİTELİM'
Katsayı uygulamasıyla ilgili Hükümetin her şeyi karıştırdığını ileri süren Vural, öğrencilerin sınavın ne zaman ve nasıl olacağını bilemediğini söyledi.

MHP olarak, kanun teklifimizi hazırladık. 'Ortaöğretim veya lise başarı puanına uygulanacak katsayı veya ek puanın hesabında kullanılacak yöntem, ortaöğretimin niteliğine bakılmaksızın eşit olarak uygulanır' diye kanun teklifimizi hazırladık. Size çözüm buyurun.

Hükümetin bu konuda sağlıklı bir düzenleme yapması gerekiyor. Eğitimi bilmiyorsanız, gelin sizi eğitelim.''

'YETER ARTIK'
Danıştayın kararını ''kabul edilemez'' olarak bulan Vural,''Yeter artık'' dedi.

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'yu da eleştiren Vural, ''Milli Eğitim Bakanı, sadece bakıyor. Röportaj yapmaktan başka bir şey yapmıyor. Ya andımızla ya kimliğimizle uğraşıyor. Eğitimle uğraşmıyor'' dedi.

‘ÖĞRETMEN OLMADAN ÖLÜRSEM...’
Platform üyesi Şafak Bay ise sisteminin kendini kanser ettiğini, KPSS sınavlarına hazırlanırken kansere yakalandığını ileri sürdü. Bay, ''Öğretmen olmadan ölürsem gözlerim açık gidecek'' dedi.

Basın toplantısında söz alan diğer platform üyeleri de Şubat ayında yapılması gereken öğretmen atamalarının Haziran ayına ertelenmesini eleştirdiler.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...