NTV

MHP'li başkan istifa etti

Anadolu Ajansı

Türkiye

MHP'li Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, partisinden istifa ettiğini duyurdu. Şahin belediye başkanlığı görevine bağımsız olarak devam edecek.

Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, MHP'den istifa etti.

29 Mart 2009 yerel seçimlerinde, yüzde 49,0 oy oranı ve 8 bin 258 oyla Tosya Belediye Başkanlığı'na seçilen Kazım Şahin, partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Şahin, görevini bundan böyle bağımsız olarak sürdürme kararı aldığını ifade etti.

Şahin MHP'den istifası ile ilgili özetle şunları söyledi:

'Tosyamızın hayati projelerinde bir katkımız olur düşüncesi ile hiçbir şahsi hesabımız olmadan koltuk, izzet, ikbâl peşinde koşmadan çok zor olan ve ilerleyen süreçte çok daha zorluğunu çekeceğimi bildiğim, ancak Tosyamız için böyle bir görev sorumluluğumuzun olduğu bilinci ile bundan sonraki kalan görev süremi en azından şimdilik bağımsız olarak sürdürmeyi, gelişen şartlara göre yeni bir yol haritası çizmeyi değerli hemşehrilerimle paylaşmak istiyorum.

İnşallah bu kararımızda yanılmıyoruzdur. İyi niyetlerle yapılan böyle bir karar almanın ilçemize, belediyemize, şahsımıza hayırlara vesile olmasını dilemekten başka şu anda yapacak bir şeyimiz yok. Bütün hemşehrilerimin beni doğru anlayacağını umut ediyor, hayırlı olanın gerçekleşmesi için dua etmelerini bekliyor, üzdüğüm, kırdığım, yanlış yaptığım varsa herkesten özür diliyor, helâllik diliyor, Cenab-ı Allah cümlemizin yar ve yardımcısı olsun diyor, sizleri saygıyla selamlıyorum.''