MHP'li Büyükataman'dan CHP'li Böke'ye sert tepki: Siyaset kuklası

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke'nin, MHP Lideri Bahçeli'ye yönelik sözlerini eleştirdi. Büyükataman, Böke'ye ''siyaset kuklası''; CHP'ye ise ''PKK'nın don lastiği'' nitelemesi yaptı.

Anadolu Ajansı 14.10.2016 - 11:45 | Son Güncelleme : 14.10.2016 - 12:04

MHP'li Büyükataman'dan CHP'li Böke'ye sert tepki: Siyaset kuklası

CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke, MHP'ye ''İktidarın yedek lastiği''; MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye de ''AKP'nin muhalefetten sorumlu genel başkan yardımcısı'' nitelemesi yapmıştı.

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman yaptığı yazılı açıklamada, başta MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli olmak üzere partisinin ve camiasının, "CHP destekçisi malum medya tarafından" hedef tahtasında tutulmaya devam ettiğini ileri sürdü.

''BİR SİYASET KUKLASI...''

"MHP ile PKK'nın siyasi uzantısı HDP'yi bir araya getirmeye çalışmaktan bir türlü vazgeçmeyen siyaset terzilerinin umduğunu bulamamanın hezeyanı ve hayal kırıklığı içerisinde çirkefleştiğini" ifade eden Büyükataman, "Bir siyaset kuklası CHP'li Selin Sayek Böke, Sayın Genel Başkanımıza ve partimize izansızca laf atmaktadır. Kendileri PKK'nın 'don lastiği' oldukları için dünyayı öyle algılamaları ve partimize lastik yakıştırması yapmaları tamamıyla bilinç altlarının dışa vurumudur" görüşünü savundu.

"BU DEVLET BİZİZ, BU MİLLET BİZİZ"

CHP'nin, MHP'nin siyasetini sorgulamak yerine "Ailece HDP'ye oy verdik" diyen eski Genel Başkan Yardımcısı Murat Özçelik'i sorgulaması gerektiğini anlatan Büyükataman, "Bebek katilinin posteri altında yürüyüşe katılan milletvekilini ve şu anda kelle koltukta PKK ile mücadele eden polisimize ve askerimize suç duyurusunda bulunan bir diğer Genel Başkan Yardımcısını sorgulamalıdır" ifadesini kullandı.

Milliyetçi Hareket Partisinin, Türkiye ve Türk milleti için var olduğunu belirten Büyükataman, sorumlu ve milli muhalefetlerini yapacaklarını ama siyasi mücadelenin ahlaki ve vicdani dengeden mahrum olmasına izin vermeyeceklerini vurguladı.

Büyükataman, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Bu devlet bizimdir, bu millet biziz. Bu millet ve devlet bilincinin CHP'de bulunmasını beklemiyoruz. CHP'liler ya PKK leşlerine ağıtlar yakar ya da Che tişörtleriyle Meclis'te gösteri yapmaya kalkışır. Milliyetçilik, Bolivya dağlarında öldürülen Arjantinli maceracı serseri Guevera için zırlayıp da sıra Kazak kahramanı Osman Batur'’a gelince susmak hiç değildir.' CHP zihniyeti bunu anlayamaz. Bu sebeple CHP'nin sözcüleri, Sayın Genel Başkanımızın adını ağızlarına alırken iyi düşünmelidir. Milliyetçi Hareket'e bu konularda dil uzatmak, sicili bozuk, sabıkası kabarık zihniyetlerin haddi ve hakkı değildir."

Sayfa Yükleniyor...