MHP'li Şandır: 'CHP'nin Kürt sorunuyla ilgili söylemleri tehlikeli'

Mehmet Şandır, CHP'nin  Kürt sorunu konusundaki  son söylemlerini,  AK Parti'nin açılım politikasından  farksız bulduklarını ve ülke açısından tehdit olarak gördüklerini  açıkladı.

MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır Mersin'de, MHP Erdemli ilçe teşkilatında yaptığı konuşmada partisinin bölgedeki durumunu değerlendirdi ve gazetecilerin sorularını yanıtladı.

'MHP'NİN HİÇBİR SİYASİ PARTİDEN BEKLENTİSİ YOK'
Şandır, bir gazetecinin ''BDP'lilerin söylediği iddia edilen 'bizim güçlü olmadığımız yerde CHP'ye, o da olmaz ise MHP'ye oy verin' şeklindeki sözlerini nasıl değerlendiriyorsunuz?'' sorusu üzerine şu açıklamaları yaptı:

''Bizim meselemiz Türk milleti ile. Biz Türk milleti ile kucaklaşmaya ve onları temsil etmeye gayret gösteriyoruz. Hiçbir kurumsal kimlikle hiçbir şekilde konuşmamız ve görüşmemiz olamaz. Böyle bir konuşmanın ve ses kaydının bulunduğunu, kasetin varlığını Sayın Başbakan duyurdu. Anlaşılıyor ki MHP'nin güçlendiğini görmek, Başbakan'ın uykularını kaçırıyor. MHP'ye zarar verebilmek için her türlü gayret ve komplonun içinde bulunmayı gerekli görmektedir. Bu konu hakkında parti olarak kayda değer bulmadığımız için hiçbir değerlendirme yapmadık. Bizim meselemiz Türk milletidir ve onlar adına siyaset yapmamızdır. Hiçbir siyasi parti ile işbirliğimiz ya da konuşmamız ve beklentimiz olmamıştır, olamayacaktır da...''

Toplumu hızla ayrıştıran ve cepheleştiren bir sürecin zemininin hazırlandığını iddia eden Şandır, ''Bu süreç durdurulamadığı takdirde, Türk milleti etnik temelde bir ayrışmayı ve cepheleşmeyi yaşayacaktır. Bu, Türkiye açısından yaşanabilecek en önemli tehdittir. Bin yıldır et tırnak misali birlikte yaşamış bu toplumu etnik temelde ayrıştırmanın hiç kimseye faydası yoktur'' dedi.

'CHP'NİN SÖYLEMLERİ AKP'NİN AÇILIM POLİTİKASIYLA PARALEL'
Anamuhalefet partisini de eleştiren Şandır, şunları söyledi:

''CHP'nin, AKP'nin açılım politikalarına destek veren ve PKK'nın taleplerini dillendiren söylemini de ülke adına tehlike ve tehdit olarak görmekteyiz. MHP olarak biz milletimizin birliğinin teminatıyız. Devletimizin kuruluş hukukunda tanımlanan vatandaşlık tanımını sonuna kadar savunacağız, bu topraklarda yaşayan milletin adı Türk milletidir. Bu devlete vatandaşlık bağı ile bağlı olanların adı Türk milletidir.

Türk milletini etnik meselelerle ayrıştıran, farklılaştıran, kuruluş hukukunu söylem ve siyasetle Anayasayı değiştirmeye çalışan AKP girdiği bu çıkmaz sokaktan dönememektedir. Bu çıkmaz sokağın sonunda eli kanlı İmralı canisi Apo oturmaktadır. Geri dönüşü olmayan bu yolda milletimizin iktidarı yönetimden uzaklaştırması gerekiyor. Bunu da ancak sandıkta yapacaktır. 12 Haziran seçimleri hem bu süreci durduracak, hem de AKP'yi iktidardan edecektir.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...