MHP’li vekilden bir günde 57 önerge

MHP Milletvekili İsmet Büyükataman, Meclis’e bir gün içerisinde 57 soru önergesi sundu. Büyükataman'ın 17 günde verdiği önerge sayısı 100’e ulaştı.

Haberler - Anadolu Ajansı 17.10.2011 - 11:14

MHP Milletvekili İsmet Büyükataman, Meclis’e bir gün içerisinde 57 soru önergesi sundu. 17 günde Büyükataman’ın verdiği önerge sayısı 100’e ulaştı.

MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman’ın verdiği soru önergelerinin 45'i eğitim, 10'u Bursa'nın sorunları, 2'si ise güncel konularla ilgili.

İsmet Büyükataman'ın yeni yasama döneminde verdiği önerge sayısı ise 100'ü buldu.

Büyükataman, ''Bu kapsamda vatandaşlarımızın dertlerine çareler ararken atanamayan öğretmenlerimizin hak kayıpları artık görmezden gelinemez. Bizde çalışmalarımızda bunu ön planda tuttuk. Önergeleri bu doğrultuda verdik'' diye konuştu.

Büyükataman, mevsimlik ve taşeron öğretmen uygulamasının sonlandırılmasını ve ''ücretli öğretmenlik'' adı altında doldurulan kadroların hak sahibi öğretmenlere iade edilmesini talep ettiklerini ifade etti.

KPSS'ye giren öğretmen adayı sayısının bugün 400 binlere ulaştığına dikkati çeken Büyükataman, ''Kamuda açıkta bulunan ve çeşitli adlar altında doldurulan 150 bine yakın kadro için gerekli çalışmaların başlatılmasını hak sahipleri öğretmenlerimize mesleklerinin iadesini talep etmekteyiz” dedi.

Sayfa Yükleniyor...