MHP’li Vural: Bakan utansın

Bir çocuğa ayakkabı boyattığı için Milli Eğitim Bakanı'nın tepkisine neden olan MHP’li Oktay Vural, “Asıl utanması gereken kendisidir” dedi. Vural, karşılaştığı bir başka çocuğa ayakkabı boyatmayıp, sadece sohbet etti.

Anadolu Ajansı 27.03.2010 - 14:01

MHP’li Vural: Bakan utansın

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, partisince düzenlenen ''Bin Yıllık Kardeşliği Yaşa ve Yaşat'' mitingine katılmak için geldiği Şanlıurfa'da, kaldığı otelde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Vural, bir gazetecinin, kendisinin bir boyacı çocuğa ayakkabısını boyatırken çekilen fotoğrafa ilişkin Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'nun yorumlarda bulunduğunu hatırlatması üzerine, “Bakanlığı otomatik pilotla idare eden Milli Eğitim Bakanı'nın, biraz okuyan çocuklarımızın farkına varması gerekiyor'' dedi.

Hükümetin ekonomi politikasını eleştiren Vural, şöyle konuştu: “O tablodan, o çocukları o duruma düşüren tablodan utanması gereken başta Milli Eğitim Bakanı'dır. Şöyle bir dönüp baksınlar, bu memlekete, bu millete neler yaptıklarını, bir milyon ailenin nasıl işsiz bırakıldığını, o manzaraları gördük. Asıl utanması gereken, küçük çocukları o duruma düşüren ekonomik politikaları kurgulayanlardır. Gelsinler işsiz aileleri görsünler, ev hanımlarını, çocuklarına eğitim vermek için temizlik işi arayan hanımları görsünler.

Milli Eğitim Bakanlığı, sağda solda röportaj vermekle olmuyor. Sağda solda milletimizin milli kimliğiyle andıyla uğraşmakla Milli Eğitim Bakanlığı yapılmıyor. Ekonomi politikasının çarpıklığının neticesinde oluşmuştur. Herhalde 'o çocuğu o duruma niye düşürdüm' diye sarsılması gerekenler bunu bir ders olarak almıştır.''

''Utanmadan da açıkçası bu konuyu mal bulmuş mağribi gibi eleştirenler, sırça köşklerinde oturuyorlar. Sırça köşklerinde oturup, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yanındaki Güven Park'ta, o çocukların o ailelerinin durumunu görmeyenler vardır'' diyen Vural, uygulanan ekonomi politikasının aileleri acımasızca ezdiğini, bu ailelerin de çocuklarının büyük bir sıkıntı içinde olduğunu öne sürdü.

Vural, ''Şanlıurfa'da da bu tabloları görmek lazım. Sayın Bakan'a hodri meydan diyorum. Gelsin Şanlıurfa'da bu çocukların sıkıntılarını dertlerini görsünler'' diye konuştu.

''Tekrar ayakkabınızı boyatır mısınız?'' sorusu üzerine Vural, ''Sıkıntı içerisinde olan insanlarımızın sıkıntılarını çözmek için her zaman bizim yardım edecek bir gönlümüz olmuştur'' dedi.

Vural, daha sonra kaldığı otelin karşısında bulunan Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi bahçesinde ayakkabı boyacılığı yapan 15 yaşındaki bir çocukla sohbet etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...