MHP’li Vural: Costner açılımı desteklememiş!

MHP’li Oktay Vural, hükümetin demokratik açılıma destek verdiğini açıkladığı ABD’li oyuncu Kevin Costner’ın Halkla İlişkiler Şirketi’ne ulaştığını belirterek, “Bu konuda yorum yapmadığını söylediler” dedi.

Anadolu Ajansı 07.10.2009 - 13:55

MHP’li Vural: Costner açılımı desteklememiş!

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, düzenlediği basın toplantısında, ABD'li sinema oyuncusu Kevin Costner'in ''demokratik açılımı desteklediğine'' yönelik AK Parti’den yapılan çıklamayı değerlendirdi.

Costner'in Uluslararası Halkla İlişkiler Temsilcisi ile telefon ve internet aracılığıyla iletişim kurduğunu anlatan Vural, Costner'in demokratik açılım konusunda görüşünü açıklayıp açıklamadığına ilişkin sorusuna e-posta olarak cevap geldiğini söyledi.

İngilizce metni okuyan Vural, metinde ''Sayın Costner'in Türkiye'yi ve Türk Milletini çok sevdiği, bu konuyla ilgili olarak Türkiye'nin iç politik meseleleri hakkında kendisini konuşmaya ehil addetmediği ve bu konuda hiçbir zaman bir yorumda bulunmadığının'' ifade edildiğini söyledi.

Vural, ''Sayın Costner'in hiçbir zaman bu tür konularda yorum yapmadığı belirtilmiş. Açıklanması gereken; Sayın Kevin Costner, AKP Tanıtım ve Medya Başkanlığıyla nasıl temasa geçmiştir. Birden bire heyecana gelmiş, telefonla aramış demokratik açılımı desteklediğini mi söylemiş?'' diye sordu.

Oktay Vural, şöyle devam etti: ''Bu tip şeylerle milletimizi meşgul etmek, bu tip insanları kullanarak gerçekten toplumda farklı kanaatler uyandırma politikalarından vazgeçmeleri konusunda uyarıyorum. Candan destekliyormuş. Karşımızda Türk Milletine karşı bir psikolojik savaş yapan ve Türk Milletini bir tuzağa düşürmek isteyen bir senaryoyla karşı karşıyayız.

Buna zaman zaman artistler dahil edilmek istenir, kamuflajlar yapılmak istenir, gözyaşları ambalaj kağıdı olarak kullanılabilir. Bunu, Türkiye'yi ucu belirsiz tuzağa sürükleyen bir senaryoyu, milli birlik ve kardeşlik projesi olarak yutturmak isteyenler olabilir. MHP olarak biz, kimin ne yapmak istediğini biliyoruz. Bu tür tuzaklara hiçbir zaman alet olmayacak ve bu oyunları da bozacağız.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...