MHP'de büyük bir krize yol açan kasetlerin devamı geldi. Yeni seks görüntülerinde, 16 yaşında olduğu öne sürülen bir kız çocuğunun da görüntüleri bulunuyor. Görüntülerin sonunda "Pislik 3'ü bekleyin" diye bir tehdit de yer alıyor.

Seçim öncesi MHP'de krize neden olan görüntülerin MHP'li iki başkan yardımcısı Recai Yıldırım ile Metin Çobanoğlu'na ait olduğu iddia ediliyor. Görüntülerin internette yayılması üzerine MHP Genel Başkan Yardımcıları Yıldırım ile Çobanoğlu, Devlet Bahçeli'nin talimatı üzerine, genel başkan yardımcılığı ve milletvekili adaylığından istifa etti.

Bahçeli, iki genel başkan yardımcısının istifasıyla sonuçlanan kaset skandalıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Vatan gazetesinin haberine göre Bahçeli, MHP aleyhine yayın yapan 126 internet sitesi olduğunu belirterek, "ulkucugazete" ve "farklıulkuculuk" isimli internet sitelerinin adresinin ABD kaynaklı olduğunun kesinleştiğini söyledi.

Bahçeli, istifa eden adayların isimlerinin YSK’nın kesinleşen aday listelerine girdiğinin hatırlatılması üzerine şöyle konuştu:

"Aday listesi kesinleşmediği için istifa eden adaylar yazılmayacaktı. Toplantıda Danıştay’dan gelen bir üye orada itiraz etmiş, yazılması gerektiğini söylemiş. Bir de geçmişten bir örnek bulmuş bununla ilgili. Aslında aday listesine yazılmamaları gerekir."

"Şimdi listelerde bulunmaları kafa karışıklığı yaratabilir mi? diye bir durum var. Diyecekler ki; Genel Başkan istifalarını istedi, istifa ettikleri açıklandı ama isimleri listede." Acaba farklı bir durum mu var?" diye teşkilatların kafasını karıştıracaklar. Ama tabi isimlerin orada olması, adaylıktan çekilmelerini ortadan kaldırmıyor."

Bahçeli, gazetecilerle yaptığı söyleşide kaset skandalı dışında gündemdeki son gelişmeleri değerlendirdi ve gazetecilerin sorularına yanıt verdi.

'ULEMA DEĞİL, UMERA'
MHP lideri, Başbakan Erdoğan'ın çılgın projesini eleştirdiğinin hatırlaması üzerine, esprili bir yanıt verdi. MHP Lideri, "Bence Anayasa değişikliği daha çılgın" ifadesini kullandı.

"Biz de insanız hata yaparız ama asgari düzeyde tutmaya çalışıyoruz" ifadesini kullanan Bahçeli, "Tabii 1400 yıllık din tarihi üzerinde iddialı olamayız ama umera olmaya çalışıyoruz. Osmanlı’da din adamlarına ulema devlet adamlarına umera denirdi. Türkiye’de ulema çok" ifadesini kullandı.

ANKET ŞİRKETLERİ
Bahçeli, sürekli anketler yayınlayan kamuoyu şirketlerini de eleştirerek, bununla ilgili bir yasal düzenleme yapılması gerektiğini belirtti. Bir soru üzerine de Bahçeli, kendilerine ulaşan bağımsız şirketler tarafından yapılan son yoklamalara göre MHP oylarının yükseldiğini belirtti.

MHP Lideri, bir süre önce bir gazetenin Pazar ekinde "Ne mutlu bağımsız aydınım" diye bir yazı okuduğunu belirterek, "Sayfanın bir tarafında bağımsız Kürt aydınlar, diğer tarafında bağımsız ülkücüler yer alıyordu. Sonrasında televizyonlarda da boy göstermeye başladı. Kürt aydınlar arasında CHP’den, AKP’den BDP’nin bağımsızlarından aday olanlar çıktı. Ama kendilerine bağımsız ülkücüler diyenler arasında hiç aday yok. Ülkücülük serap gibidir yaklaştıkça uzaklaşır." dedi.

'SİGARA ZAMAN ZAMAN AKLIMA GELİYOR'
Geçirdiği ameliyatın ardından 2004 yılında sigarayı bırakan Bahçeli, o günden bu yana sigara içmediğini söyledi. Bahçeli, zaman zaman kahve içtiğinde aklına geldiğini ama buna rağmen yine de sigara içmediğini söyledi. MHP Lideri, seçim gezileri boyunca yoğun bir tempoda olduğunun hatırlatılması ve "Vitamin kullanıyor musunuz?" sorusuna da yine esprili bir yanıt verdi. Bahçeli, "Sabah kahvaltı yapıyorum. Derler ya bir kibrit kutusu peynir üç zeytin. Çay içerim, bulduğum yerde yemek yiyorum. Vitamin almıyorum. Yani ben işi Allah’a bıraktım" dedi.

'CEP TELEFONUM VAR AMA HİÇ KULLANMIYORUM'
MHP Lideri, bir başka soru üzerine, cep telefonu olduğunu ama Özel Kalem’de durduğunu söyledi. Bahçeli, "Hiç kullanmıyorum. Evde lazım olur diye şarjını dolduruyorum koyuyorum ama kimse aramıyor tabi. Bağlantıları özel kalem sağladığı için arayan olmuyor doğrudan" dedi.