“MHP’ye karşı yapılmış bir cemaat operasyonu”

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz NTV’de kurultay krizini ve sonrasını değerlendirdi. Durmaz sürecin MHP’ye yapılmış bir cemaat operasyonu olduğunu iddia etti.

NTV Haber 16.05.2016 - 14:24

“MHP’ye karşı yapılmış bir cemaat operasyonu”

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz NTV’de kurultay krizini ve sonrasını değerlendirdi.

Durmaz sürecin MHP’ye yapılmış bir cemaat operasyonu olduğunu iddia etti.

Genel Başkan Yardımcısı ayrıca MHP ile AK Parti arasında bir iş birliği olmadığını ama MHP'nin terör konusunda AK Partiye destek vermeye devam edeceğini belirtti. 

Durmaz’ın konuşmasından satır başları şöyle;

“Sözlerime başlamadan önce Beşiktaş’ın şampiyonluğunu kutluyorum.

Koray Aydın’ı dinledikten sonra Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi’nin ne kadar haklı olduğunu gördüm. Sayın Koray Aydın bunun MHP’ye karşı yapılmış bir operasyon olduğu düşüncesine bugün itibariyle katıldığını görmek bizi mutlu etmiştir. Umarım diğer arkadaşlar da bunun farkına varırlar.

Dün MHP ile bağdaşmayan adına kurultay dedikleri bir başkaldırıyla, MHP geleneğinde olmayan görüntüler sergilenmiştir. Sayın Aydın isim vermeden ifade etti ama ben isim vereyim Nazlı Ilıcak bir açıkça isyana davet çıkarmıştır. Ülkücüler direnmelidir, direnme zamanıdır sözlerini başka türlü yorumlayamayız. Cemaat medyasında gördüğümüz gibi, bir aday üzerine yoğunlaşılmıştır. Bunu Koray Aydın da ifade etmiştir. Bu bir MHP’ye karşı yapılmış bir cemaat operasyonudur.

Partimize bir operasyon yapıldığının farkına varan genel merkezin başka türlü yaklaşımlar edinmesi beklenmemelidir. Onlar nasıl yasal haklarını kullanmışlarsa biz de bu haklarımızı kullandık. Sayın Genel Başkanımız da onlar da Yargıtay kararlarının beklenmesi gerektiğini belirtmişken, insanları zorlayarak, hukuku çiğneyerek, onları MHP geleneğiyle karşı karşıya getirerek böyle bir toplantıyı yapmanın başka amaçları olsa gerektir.

Burada 2011 yılında Milliyetçi Hareket Partisi’ne yapılan Kaset Operasyonu’nda elde edemediklerini, şimdi algı operasyonlarıyla elde etmeye çalışıyorlar. MHP’yi seçimlerden sonra yüzde 60’lık bloğa zorlamaktadırlar. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı’nın da açıkça ifade ettiği yüzde 60’lık blokta yer almayız tavrından sonra HDP’sinden PKK’sına, Cumhuriyet Gazetesi aktif bir şekilde devrededir. Solun ne kadar uç unsurları varsa bunların hepsi aynı hedefe kilitlenmiş durumdadır. Bunları cemaat medyasıyla birleştirdiğiniz zaman MHP’ye yapılmak istenen şeyin yüzde 60’lık bloğa zorlamak olduğunu bu blokta Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı’nın PKK’yla ve onların uzantılarıyla asla bir araya gelinemeyeceği tespitinden adeta intikam almaya çalıştıklarını bizi yeni bir operasyona bu sebeple tabi tuttuklarını söylemek de sanırım yanlış olmayacaktır.

MHP’ye gönül vermiş, il ve ilçe başkanı sıfatını kazanmış delegelerimizi bunun dışında tutuyoruz. Onlardan bu oyunun farkına varmalarını isteyeceğiz.

MHP - AK Parti ortaklığı külliyen yalandır. Cuma günü bir hareketlenme oldu. İcra hakimi görevde olmadığına dair son yarım saatte karar almak buna yasal yolları tıkamaya çalışmaktır. Kararı veren hakim cemaat operasyonlarında görev değişikliğine uğramış biri olması kimin kimden destek aldığını kanıtlar niteliktedir.

Güneydoğu’da adı konulmamış bir iç savaş yaşanmaktadır. Bu konuda önce milletim sonra partim ve ben diyen bir Genel Başkanımız bulunmaktadır. Terörle mücadele konusunda AK Parti’nin getirdiği yasalara karşı çıkmayışımızı kimse başka yönlere çekmesinler.”

Sayfa Yükleniyor...