Michael Clarke Duncan yaşamını yitirdi

'Yeşil Yol'daki performansıyla hafızalara kazınan Michael Clarke Duncan geçirdiği kalp krizi sonucu 54 yaşında hayata veda etti.

04.09.2012 - 09:06

Michael Clarke Duncan yaşamını yitirdi

1999 yapımı 'The Green Mile' (Yeşil Yol) filminde unutulmaz dev adam John Coffey’i canlandıran Michael Clarke Duncan hayata gözlerini yumdu.

2 ay önce geçirdiği kalp krizi sonucunda ABD’nin Los Angeles kentindeki Cedars-Sinai hastanesinde tedavi gören Duncan’ın ölüm haberini nişanlısı Omarosa Manigault-Stallworth basın sözcüsü aracılığıyla duyurdu.

ABD’li aktörün “Yeşil Yol” filmindeki rol arkadaşı ünlü oyuncu Tom Hanks meslektaşının ölümünden dolayı yaşadığı üzüntüyü şu sözlerle dile getirdi:

“Büyük Mike’ın ölümünden dolayı son derece üzgünüm. O, Yeşil Yol’un setinde keşfettiğimiz bir hazineydi. O bizim için sihir gibiydi.”

'Armageddon', 'Sin City' (Günah Şehri), 'Daredevil', 'Planet of Apes' (Maymunlar Gezegeni), Green Lantern gibi birçok filmde oynayan aktörün ölüm haberiyle sarsılan oyuncu arkadaşları Twitter’dan Duncan için mesajlar yayınladı.

Omarosa Manigault-Stallworth (Duncan’ın nişanlısı): “Yıkıldım. O benim hayatımın aşkıydı.”

Shannon Elizabeth: Çok üzgünüm. Dualarım sevenleri ve ailesiyle.

MC Hammer: Dünya üzerindeki en iyi insanlardan biriydi. Onu çok seviyorum.

Mario Lopez: Tanıma şerefine eriştiğim en profesyonel ve iyi insanlardan biri. Çok üzgünüm.

Dwayne Johnson: Her şeyin bir oluş nedeni var. Seni özleyeceğim kardeşim.

Olivia Munn: Her zaman yüzünde sıcak bir gülümseme olan bir yüz ve sizi kucaklamaya hazır bir yürek. Tüm dualarım ailesi ve dostları için.

1,96’lık boyuyla sinema severlerin hafızasına kazınan Duncan 'Yeşil Yol'un yanı sıra sesiyle de birçok karaktere can vermişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...