Bir döneme damgasını vuran pop yıldızı Michael Jackson hayatını kaybetti.

İlişkili Haberler


Gün içinde oyuncu Farah Fawcett'in ölümü nedeniyle gözlerin çevrildiği ABD'den, yerel saatle 14.30 sularında bu kez Michael Jackson'ın hastaneye kaldırıldığı haberi geldi. Birkaç saatlik belirsizliğin ardından, ünlü şarkıcının hayatını kaybettiği Los Angeles'taki hastane kaynaklarından da doğrulandı.

Michael Jackson, bir yakını tarafından evinde yerde yatarken bulundu. Hemen istenen yardımın ardından sağlık görevlileri ilk müdahaleyi evde yaptı. Bu aşamada ilk sıcak bilgi de, Jackson'un 'nefes almadığı' yönünde oldu.

Komaya giren Jackson, Los Angeles'ın en modern ve büyük sağlık merkezlerinden birine kaldırıldı. Görgü tanıklarından, hastaneye geldiğinde koma durumu devam eden şarkıcının hayatını kaybettiği bilgileri gelirken, Jackson'ın hayranları da hastane çevresine doluşmaya başladı.

Belirsizliğin yaşandığı saatlerde, önce magazin internet sitesi TMZ.com'dan, ünlü yıldızın nabzının atmadığı ve bütün çabalara rağmen hayata döndürülemediği haberi geldi. Görevliler eve ulaştığında Jackson'ın öldüğü belirttildi.

Daha sonra Fransız haber ajansı AFP, siteyi kaynak göstererek, Michael Jackson'ın ölüm haberini dünyaya duyurdu. Amerikan medyası da, bu haberden kısa süre önce, starın acil olarak Los Angeles'ta hastaneye kaldırıldığını duyurdu.

BABASI AÇIKLAMA YAPTI
Jackson'ın babası da oğlunun sağlık durumu ile ilgili bilgi vermedi ve "Las Vegas'tayım. Ama Los Angeles'taki kişiler beni aradılar ve Michael'ın hastaneye götürüldüğünü söylediler. Annesi hastaneye gidiyor" açıklamasını yaptı.

En güvenilir bilgi ise kısa süre sonra Los Angeles Times gazetesinden geldi. Gazete, yerel yetkililer ve polise dayanarak, ünlü pop yıldızının hayatını kaybettiğini bildirdi.

Hayranları yetkillilerden gelecek açıklamaya kilitlenirken, haber hastane kaynaklarından geldi: Michael Jackson hayatını kaybetti...'Pop'un Kralı' Michael Jackson, 50 yaşında öldü.

Uzun süredir sahnelerden uzak olan Jackson, önümüzdeki ay Londra'da vereceği bir dizi konserle sahnelere geri dönmeyi planlıyordu.

— Hayatı boyunca 13 Grammy ödülü alan şarkıcının, toplam albüm satışlarının şimdiye kadar 750 milyonu bulduğu tahmin ediliyor.

— 2005 yılında çocuk tacizi suçlamasıyla yargılanıp, beraat ettikten sonra inzivaya çekilen ünlü şarkıcının sağlığı konusundaki endişeler uzun süredir dile getiriliyordu.

— 29 Ağustos 1958'de ABD'nin Indiana eyaletinin Gary kasabasında doğan Michael Jackson, 9 çocuklu bir ailenin 7. çocuğu idi.

— 4 erkek kardeşi ile birlikte ilk kez sahneye çıktığında Michael 6 yaşında idi. Girdikleri yetenek yarışmasından birincilikle çıkan Jackson kardeşler bir anda çok satan bir grup haline geldi.

— Michael Jackson ilk solo albümünü 1972'de çıkardı ve 1982'de çıkardığı "Thriller" albümü ile şöhretin zirvesine ulaştı.

— ABD'de 21 milyon satan albüm, dünya çapında da en az 27 milyonluk satışa ulaştı.

— Ertesi yıl kendisiyle özdeşleşen "ay yürüyüşü" dans hareketini ilk kez, NBC televizyonundaki özel bir televizyon programında yaptı.

— Michael Jackson, 1994'de Elvis Presley'in tek çocuğu olan kızı Lisa Marie Presley ile evlendi ancak evlilikleri 1996'da boşanma ile bitti.

— Jackson aynı yıl Debbie Rowe ile evlendi ve bu evlilikten iki çocuk sahibi oldu. Çift 1999'da ayrıldı.

— Jackson'ın Prince Michael I, Paris Michael ve Prince Michael II adlı üç çocuğu var.

In this photo taken Saturday, Aug. 29, 2009, U.S. singer Madonna performs during her concert in Sofia, Bulgaria. (AP Photo)
In this photo taken Saturday, Aug. 29, 2009, U.S. singer Madonna performs during her concert in Sofia, Bulgaria. (AP Photo)