Michael Jackson'ı uyku ilacı zehirledi

Pop yıldızı Michael Jackson'ın, hastanede genel anestezide kullanılan propofole bağlı zehirlenme nedeniyle öldüğü bildirildi.

Anadolu Ajansı 29.08.2009 - 00:02

Michael Jackson'ı uyku ilacı zehirledi

Los Angeles Adli Tıp Kurumu, 25 Haziran'da Michael Jackson'ın ölümüne, uykusuzluk tedavisinde kullandığı çok güçlü anestezi ilacı propofolden zehirlenmenin neden olduğunu açıkladı.

Propofol ve sakinleştirici lorazepam ilaçlarının Jackson'ın ölümünün en önemli nedenleri olduğu kaydedilen kurumun açıklamasında, otopside Jackson'ın kanında midazolam, diazepam, lidocaine ve ephedrine ilaçlarının da bulunduğu kaydedildi.

Los Angeles polisi ve savcının isteği üzerine nihai raporun gizli kalacağı da açıklandı.

Los Angeles polis teşkilatı tarafından yapılan açıklamada da Jackson'ın ölümüyle ilgili soruşturmanın sürdüğü ve soruşturma tamamlanıncaya dek yetkililerle işbirliğinin süreceği belirtildi.

Los Angeles bölge adli soruşturma yetkilileri, hafta başında, uzmanların araştırmasının olayın 'cinayet' olduğunu gösterdiğini, Jackson'a öldürücü bileşik oluşturan ilaçlar verildiğinin belirlendiğini ifade ederek, adli tıp testleri sonucu Jackson'ın vücudunda iki yatıştırıcı ilaçla birlikte propofol bulunduğunu açıklamıştı.

Sonuçların, Jackson'ın öldüğü sırada yanında bulunan ve Jackson'ın fizik tedavisinden sorumlu Dr. Conrad Murray hakkında yasal işlemler yapılmasını gerektirdiği belirtilmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...