Microsoft’ta oyuncu değişikliği

Bu yılın Şubat ayında görevinden ayrılan Microsoft’un eski CEO’su Steve Ballmer, bir süredir şirket içinde yürüttüğü diğer görevlerinden de ayrılarak şirketle olan tüm bağlarını koparttı.

20.08.2014 - 11:35

Microsoft’ta oyuncu değişikliği

Yaklaşık 14 yıldır Microsoft’un CEO’su olan Steve Ballmer, geçtiğimiz aylarda bu görevini bırakmıştı. Bu pozisyona Satya Nadella’nın getirilmesinin ardından bir süre daha şirkette çeşitli görevler üstlenen Ballmer, Microsoft’tan ayrıldığını duyurdu.

Şirketin yeni CEO’suna yazdığı açık mektupta Microsoft’un hayatındaki önemine vurgu yapan Ballmer, yeni dönemde şirketi zorlu bir sürecin beklediğini ama bu yoldaki fırsatların şirkete büyük bir getirisi olacağının altını çizdi.

Ballmer’ın istifası kulislerde şirketteki geçiş sürecinin tamamlandığı yönünde değerlendirildi. Altı aydan kısa bir süredir şirketin yeni CEO’su olan Satya Nadella’nın Ballmer’ın şirketten tamamen ayrılmasının ardınan Microsoft’taki gücünü pekiştireceği tahmin ediliyor. Yeni CEO’nun Ballmer’ın aksine daha farklı bir strateji izleyeceği ise gelen haberler arasında.

Microsoft’un yeni dönemde Microsoft Office’i Apple’ın iPad cihazlarına uygun hale getirmek ve 9 inçten küçük ekrana sahip olan akıllı telefonlara  ücretsiz işletim sistemi sağlamak gibi yeni adımlar atacağı tahmin ediliyor.

34 yıldır Microsoft için çalışan Steve Ballmer, 21 milyar Dolar (45 milyar TL) olduğu tahmin edilen servetiyle Forbes’un en zenginler listesinde 32’inci sırada yer alıyor. Balmer, geçtiğimiz günlerde NBA takımlarından Los Angles Clippers’ı satın almıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...