Midesinden arı çıktı!

İki aydır süren kusma ve ağrı şikayeti bulunan kişinin midesinde arı olduğu tespit edildi.

28.07.2009 - 14:05

Midesinden arı çıktı!

Bursa'da yaşayan C.H., 2 aydır süren kusma ve mide ağrısının geçmemesi üzerine özel bir hastaneye başvurdu.

Genel cerrahi uzmanı Dr. Nejat Gülgör, sorunun nedenini tespit etmek için C.H'nin midesinde endoskopik yöntemle inceleme yaptığı sırada bağırsağa yakın bölümde bir arı bulunduğunu fark etti.

Arıyı endoskopiyle çıkaran Gülgör, meslek hayatında böyle bir olayla daha önce hiç karşılaşmadığını belirterek, yaptıkları literatür araştırmasında dünyada bu türde bildirilmiş toplam 4 vakaya rastladıklarını bildirdi.

Gülgör, arının çıkarılmasının ardından hastanın şikayetlerinin düzeldiğini dile getirerek, şunları söyledi:

"İşin ilginç yönü, arının 2 ay süreyle orada kalabilmesi. Bu, normalde pek mümkün değil. Kuvvetli mide asidi karşısında, protein yapısında olan arının sindirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bunu veteriner arkadaşlara da danıştık. Onlar da şaşırdılar. Hasta da arının midesine nasıl girdiğini bilmiyor.

İĞNESİ YÜZÜNDEN VÜCUTTAN ATILAMADI
Hastamızın kusma şikayetlerinin aniden kesilmesi, arının midede 2 ay kaldığını düşündürüyor. Muhtemelen arı, mideyi sokması sonucu iğnesi saplandığı için orada hareketsiz biçimde kaldı ve vücuttan atılamadı. Bundan dolayı da kusmaya neden olduğunu düşünüyorum. Eğer arı hastanın boğazını soksaydı, gelişen ödeme bağlı nefes alamama sonucu ölüm olabilirdi."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...