Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne yönelik terör saldırısında şehit olan polis memuru Nefize Özsoy'un cenazesi, memleketi Edirne'de toprağa verildi.

SELİMİYE CAMİİ'NDE BİR İLK

Nefize Özsoy, Selimiye Camii'nde cenaze namazı kılınan ilk kadın şehit oldu.

ŞEHİDİN 4 YAŞINDAKİ KIZI TÖRENE GÖTÜRÜLMEDİ

Özsoy çiftinin 4 yaşındaki kızı Elif törene götürülmedi. Elif'e annesinin şehit olduğu psikologlar eşliğinde söylendi.

TÖRENE KILIÇDAROĞLU VE AKŞENER DE KATILDI

Cenaze törenine, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile MHP Genel Başkan adaylarından Meral Akşener de katıldı.

Törende il müftüsünün duası, Atatürk'ün adı geçtiği yerlerde sık sık alkışlarla kesildi.

CENAZEDE PROTESTO GERGİNLİĞİ

Kılıçdaroğlu, tören boyunca protesto ihtimaline karşı CHP'lilerin koruma çemberindeydi. Tören sırasında, 4-5 kişilik grubun Kılıçdaroğlu'na tepkisi üzerine, grupla CHP'liler arasında arbede çıktı. Gerginlik, şehit ailesi ve güvenlik güçlerinin araya girmesi üzerine yatıştırıldı.

Midyat'taki saldırıda şehit olan Nefize Özsoy, 32 yaşındaydı. Bulgaristan'dan göç eden aile ikinci kez evlat acısı yaşadı.

Nefize Özsoy'a trafik kazasında yaşamını yitiren ablasının adı verilmişti. Nefize-Cumhur Özsoy çifti Sınıf Öğretmenliği bölümü mezunuydu, atamaları yapılmayınca polisliği tercih etti.

Şehit polis, terör saldırısında yaralandıktan sonra Kırklareli'de görevlendirilen eşinin yanına tayin için gün sayıyordu. Nefize Özsoy, 30 bin kişinin katıldığı törenin ardından Edirne Şehitliği'nde defnedildi.

ŞEHİT POLİS ÖKKEŞ ÖZDEMİR OSMANİYE'DE DEFNEDİLDİ

Mardin saldırısında şehit olan polis memuru Ökkeş Özdemir ise Osmaniye'de toprağa verildi. Törene 5 bin kişi katıldı. İki yıldır Midyat'ta görevli olan 27 yaşındaki Özdemir'in 8 aylık bir çocuğu vardı.