Kılıçdaroğlu'dan teröre karşı ortak tavır çağrısı

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Vezneciler saldırısında yaralanan vatandaşları ziyareti sonrası yaptığı açıklamada, "Artık bu millet bıktı" dedi ve teröre karşı ortak tavır çağrısı yaptı.

Anadolu Ajansı 08.06.2016 - 13:30

Kılıçdaroğlu'dan teröre karşı ortak tavır çağrısı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, terörü önlemek ve mücadele etmek için ellerinden gelen katkıyı vermeye hazır olduklarını yineleyerek, "Teröre karşı ortak tavır takınmalıyız" dedi.

Kılıçdaroğlu, Vezneciler'de gerçekleştirilen bombalı terör saldırısında yaralanarak Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi altına alınan yaralıları ziyaret etti.

İlk olarak Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesine gelen Kılçdaroğlu, burada yaptığı açıklamada, terörün kimden gelirse gelsin lanetlenmesi gerektiğini vurguladı.

Yaralılara geçmiş olsun dileklerini ilettiğini belirten Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"Terör kimden ve nereden gelirse gelsin, hep beraber teröre karşı ortak tavır takınmak ve terörü lanetlemek durumundayız. Masum insanların hayatlarını kaybetmesi gerçekten de hepimizin yüreğini yakıyor. Terörden artık bu millet bıktı. Bir şekilde ne yaparsak yapalım terörü önlemek için terörle mücadele için elimizden gelen her türlü katkıyı vermeye her zaman hazır olduğumuzu ifade ettim ve yine ifade ediyorum. Teröre karşı ortak tavır takınmalıyız. Birlikte mücadele etmeliyiz. Bu mücadelemizi güçlendirerek sürdürmeliyiz. Artık terörün Türkiye'nin gündeminden çıkması, Türkiye'nin gerçek gündemine dönmesini sağlamalıyız. Bu konuda CHP olarak her türlü katkıyı vermeye hazır olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum.

Gerçekten burada masum insanlar sabah işine giderken bomba patlıyor ve bunları bir kısmı hayatını kaybediyor. Polis kardeşlerimiz bizim güvenliğimizi sağlayan, bizim caddelerde rahat yürümemize imkan veren ve bunun için mücadele eden, bunun için emek harcayan insanlar neden hayatlarını kaybediyor, neden şehit oluyor? Elbette hep beraber birlik olarak bir arada ortak mücadele ederek Türkiye'yi terör belasından kurtarmalıyız diye düşünüyorum."

Daha sonra Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesine geçen Kılıçdaroğlu, burada da saldırıda yaralanan ve ameliyat olan Barış Algül'ü ziyaret etti.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Arkadaşımız ağır bir ameliyat geçirmiş. İnşallah sağlığına kavuşacak. En büyük arzumuz bu" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...