Milletvekili: 19 işçi hayatını kaybetti

Üzücü haber CHP Milletvekili Abdullah Özer'den geldi. Özer, göçük altında kalan 19 işçinin hayatını kaybettiğini açıkladı...

10.12.2009 - 21:35

Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesi Devecikonağı beldesindeki maden ocağında göçük altında kalan 19 işçi hayatını kaybetti.


Dün saat 20.00 sularında meydana gelen grizu patlaması ve ardından oluşan göçük sonrası işçiler mahsur kaldı.

Yaklaşık 5.5 saat süren bekleyişin ardından kötü haber CHP'nin Bursa Milletvekili Abdullah Özer'den geldi: '19 işçi hayatını kaybetti....'

NTV'ye konuşan Özer, "İşçilerin hayatlarını kaybettikleri bilgisini daha önce almıştık ancak ümit kesilmez diyerek açıklamadık. Ama maalesef 19 işçi hayatını kaybetti ve ekipler onları çıkartılıyorlar" dedi.

Duyar duymaz olay yerine geldiklerini ve gelişmeleri takip ettiklerini belirten Özer, "Üzüntü verici olan ne Vali'nin ne de bir Bakan'ın hala buraya gelmemiş olması" şeklinde konuştu ve ihmal ihtimalini de gündeme getirdi.

"KURTARMA EKİBİ HALA ZONGULDAK'TA"
"Zonguldak'tan çıkacak ekibin halen helikopter beklediği söylendi bana. Burada saatlerdir insanlar çalışıyor ama...

Şu an net olan, 19 işçisinin hayatını kaybetmiş olması. Türkiye'nin başı sağolsun."


İSİMLER...
Hayatını kaybeden işçiler:Şenol Kurt, Ali Kazan, İzzet Kuşoğlu, Murat Aydın, Emir Ali Turhan, Murat Hanay, Mehmet Banbal, Seyit Ali Akduman, Mehmet Kuşoğlu, Yusuf Karaca, Erol Boran, Yunis Arçiçek, Ramazan Baştepe, Ertuğrul Demiray, Yahya Arabozan, Erol İkiz, Muammer Aktaş, Ahmet Çetin ve Mehmet Çetin.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...