Milletvekili aday listesinde yer almayan Bakan Özlü'den açıklama

AK Parti'nin yeni milletvekili aday listesinde ismi olmayan bakanlardan Faruk Özlü, açıklamalarda bulundu.

Haberler - Anadolu Ajansı 22.05.2018 - 11:23

Milletvekili aday listesinde yer almayan Bakan Özlü'den açıklama

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Düzce'de AK Parti milletvekili adayları ile bir araya geldi.

Seçim süreci boyunca çalışmalara aktif olarak katılacağını belirten Faruk Özlü, şunları söyledi:

"Ben bazı bakan arkadaşlarımla birlikte listelerde yer almadım. Elbette bu durum sayın Cumhurbaşkanımızın takdirleri. Seçim süresi boyunca diğer illerde genel merkez tarafından bana verilecek görevlerin dışında Düzce'de olacağım. Seçim çalışmalarına adaymışım gibi çalışacağım.

AK Parti siyaseti, koltuk siyaseti değil dava siyasetidir. Bizim siyasetimiz, büyük ve güçlü ’nin siyasetidir. Seçimler boyunca bakanlığımızın devam eden projelerini takip edeceğim. Bunun yanında partimizin bana verdiği görevleri, her yerde, 81 ilimizde aday arkadaşlarım için çalışacağım, koşturacağım. İhtiyaç duyulan her yerde hazır olacağım."

"KIRGINLIK OLMAZ"

Bakan Özlü, gazetecilerin, aday gösterilmeyenlere çağrısının olup olmadığını sorması üzerine, şu yanıtı verdi:

"Bizim partimizde asla kırgınlık olmaz. Bizim buradaki her bir arkadaşımızın geçmişte aday adaylığı vardır, listede gösterilmemiştir. Bunlardan birisi de benim. 2011'de ben aday adayıydım, listede gösterilmedim, geldim, çalıştım. Bakın bugün bakanlık yapıyorum. Hiç kimse aday gösterilmediği için daha az değerli değildir, hiç kimse aday gösterildiği için, diğerlerine göre çok daha üstün, değerli değildir. Bizim her bir aday adayımız, bizim için dava arkadaşımızdır, çalışma arkadaşımızdır. Hepsi son derece değerlidir. Dolayısıyla bizim partimizde kırgınlık olmaz, geçmişte de olmadı."

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ AÇIKLANDI: 5 BAKAN LİSTEDE YOK

Sayfa Yükleniyor...