AK Parti Sivas Milletvekili Hamza Yerlikaya, çeşitli illerde kendisinin ismini kullanarak dolandırıcılık yapan bazı kişiler hakkında, savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Yerlikaya, adını kullanarak işlerini yaptırmaya çalışan kişilerin telefon numaralarının tespitinin yapıldığını, bu kişilerin bulunması için çalışma başlatıldığını ifade etti.

İstanbul, İzmir, Tekirdağ ve Sivas'ta adını kullanarak birçok kişinin arandığını ve taleplerde bulunulduğunu anlatan Yerlikaya, bazen de bu kişilerin kendisiymiş gibi bazı kişilerle konuşarak işlerini yaptırmaya çalıştıklarını öğrendiğini belirtti.

Son dönemde bu tür şikayetlerin artması üzerine Ankara'da savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu ifade eden Yerlikaya, adına yapılması istenenler arasında bir bankanın genel müdürlüğünden adına kredi, Sivaslı bir doktordan 4 adet uçak bileti, İstanbul ve Sivas'taki bazı iş adamlarından para, bazı hastanelerde muayene olup, ücret ödenmemesi, Tekirdağ'daki fabrikalardan çeşitli malzemeler istenmesi gibi birçok konuyu duyduklarını bildirdi.

Bazı kişilerin de kişi ve kurum yöneticilerini kendisiymiş gibi arayıp, ''Telefonuma nasıl çıkmazsın'' diye karşıdaki kişiye tepkiler gösterdiğini de duyduğunu belirten Yerlikaya, adını kullanan kişilerden birisinin kimlik tespitinin yapıldığını, diğerlerinin de bulunması için çalışma başlatıldığını söyledi.

BAKLAVA, BAL VE KEBAP İSTEMİŞLER
Bu arada Sivas'ta da milletvekili Hamza Yerlikaya'nın adını kullanarak dolandırıcılık yaptığı öne sürülen bir kişinin bu hafta içerisinde gözaltına alındığı öğrenildi. Bu kişinin milletvekili Yerlikaya'nın adına kentteki bal satışı yapılan bir işyerinden 200 TL tutarında bal, bir pastaneden ise 4 tepsi baklava siparişi verdiği ortaya çıktı.

Esnafın şikayetçi olmaması üzerine serbest bırakıldığı öğrenilen bu kişinin yaz aylarında da Hamza Yerlikaya olduğunu söyleyerek bir lokantada ihtiyaç sahibi vatandaşların çocuklarına yapılacak sünnet töreni için 250 kişilik rezervasyon yaptırdığı, lokanta yöneticilerinden de bin TL para aldığı ve evine 6 kişilik Sivas kebabı siparişi verdiği iddia edildi.