Milli Eğitim Bakanlığı'ndan "24 Kasım" genelgesi

Milli Eğitim Bakanlığı, 81 il valiliğine "24 Kasım Öğretmenler Günü" konulu bir genelge gönderdi. Genelgede, düzenlenecek etkinliklerde Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında temizlik, maske ve sosyal mesafe kurallarına dikkat edilmesi istendi.

Haberler - Anadolu Ajansı 17.09.2021 - 16:32

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan "24 Kasım" genelgesi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 81 ilin valiliğine ''24 Kasım Öğretmenler Günü'' konulu bir genelde gönderdi.

Bu genelgeye göre Öğretmenler Günü, Bakanlığın koordinesinde yürütülecek, öğretmenlerin ve öğretmenlik mesleğinin toplumdaki algısının daha da yükseltilmesine katkı sağlayacak, moral ve motivasyonlarını artıracak, birlik ve beraberliğini pekiştirecek program ve etkinliklerle, yurt içinde ve dış temsilciliklerde kutlanacak.

Kutlama programlarının, öğretmenlerin "Bu benim günüm" diyerek, gönülden sahipleneceği ve gönüllü katılacağı, aynı zamanda toplumun öğretmenin güçlü şahsiyetini ve adanmışlığını idrak edeceği etkinlikler olmasına özen gösterilecek.

MASKE, MESAFE VE TEMİZLİK KURALLARI HATIRLATILDI

Genelgede, Covid-19 ile mücadele kapsamında tedbir alınması gerektiği de vurgulandı. Buna göre, etkinliklerde pandemi ile mücadele kapsamında temizlik, maske ve sosyal mesafe kurallarına azami ölçüde dikkat edilecek.

Öğretmenler Günü tören ve etkinlik programlarının hazırlanması ve uygulanması için il/ilçe milli eğitim müdürlükleri, okul müdürlükleri ve dış temsilciliklerde kutlama kurulları oluşturulacak.

Ülke genelinde, genel hayatı etkileyen salgın hastalık, doğal afet, elverişsiz hava koşulları gibi nedenlerle yüz yüze gerçekleştirilmesi planlanan etkinliklerin yapılamaması durumunda, söz konusu etkinlikler, il/ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından elektronik iletişim teknikleri uygulanarak yapılacak.

Sayfa Yükleniyor...