'Mimardan Müzisyene Sınırsız Yaratıcılık'

Armaggan Art & Design Gallery; mimar, iç mimar, müzisyen, moda ve endüstri tasarımcısı 13 yaratıcı ismin yer aldığı 'Mimardan Müzisyene Sınırsız Yaratıcılık' sergisine ev sahipliği yapıyor.

Haberler 24.10.2013 - 16:25

'Mimardan Müzisyene Sınırsız Yaratıcılık'

'Mimardan Müzisyene Sınırsız Yaratıcılık' başlığı altında açtığı sergiyle Armaggan Art & Design Gallery, yaratıcılığın mesleklerle sınırlandırılmasına eleştirisel yaklaşıyor.

Sınırsız Yaratıcılık sergisi mimar, iç mimar, müzisyen, moda ve endüstri tasarımcısı 13 yaratıcı ismi yeniden keşfediyor.

Armaggan Art & Design Gallery’nin koordinatörü Şanel Şan, serginin çıkış noktası ile ilgili "Yaratıcılığın mesleklerle sınırlandırılmasını dert edinmiş biriyim ben. Ressam sadece resim, heykeltraş heykel, mimar proje, müzisyen müzik yapar... Bu durum bana çok otomatik, mekanik ve tam anlamıyla 'nedensiz' geliyor. Amacım sergide biraz da bunu eleştirmek. 'Yaratmak her ana, her alana, her dokunduğuna özgüdür' demek istiyorum. Leonardo'ya Michelangelo'ya, Rönesans insanına selam etmek de istiyorum kisisel olarak" diyor.

Tasarımcı Derin Sarıyer'i müzik, moda tasarımcısı Özlem Süer'i enstalasyon, müzisyen Mercan Dede'yi resim çalışmalarıyla yeniden keşfeden Sınırsız Yaratıcılık sergisi, özgün kimlikleri ve başarılarıyla dikkat çeken 13 isimle yaratıcı disiplinler arasında köprüler kuruyor.

Sınırsız Yaratıcılık sergisi 25 Aralık 2013 tarihine kadar Armaggan Art & Design Gallery’de izlenebilir.

Sayfa Yükleniyor...