Fantastik bir dünyada el ustalığıyla hayatta kalmaya çalıştığınız Minecraft, yarın Xbox için 1.8.2 güncellemesini sunuyor.

İlişkili Haberler


Minecraft'in yapımcısı Mojang şirketinin, oyunu Xbox'ta sunmaya karar vermesinin ardından bağımlılarıyla buluştuğu platform sayısını artıran Minecraft, yeni güncellemesinde tonlarca yenilikle geliyor.

İlk olarak PlayXBLA tarafından duyurulan ve daha sonra oyun geliştiricisi 4J Stduios tarafından doğrulanan güncellemenin getireceği en büyük yeniliklerden bir tanesi, Yaratıcılık modu.

Yaratıcılık modu sayesinde, Xbox kullanıcıları, hiçbir düşmanın bulunmadığı bir dünyada her türlü eşyadan sayısız olarak üretebilme imkanına kavuşacak. Kısaca, Xbox kullanıcıları uzun süreden beri talep ettikleri içeriğe kavuşmuş olacak.

1.8.2 güncellemesinde bahsetmesi sayfalar sürecek yenilik mevcut. Bunlara değinemeyecek olsak da, oyunun yeni versiyonunda Enderman’ı öldürdüğünüzde elde edilen Ender Pearls, zincir zırh ve limon gibi sayısız yeni ögenin bulunduğunu söyleyebiliriz.

Dahası, Hayatta Kalma Modu'nda depar atmak mümkün. İşinize yarayacağı kesin gibi olan bu özelliğin yanı sıra, 4J'nin eklediği yeni kodlar, oyuna nehir ve okyanuslar kazandırdı.

Güncellemenin videosuna bakarak güncellemelere kısa süreli bir göz atabilirsiniz: