Erzurum'da, AKUT Arama Kurtarma Derneği ile Macera Off-Road Doğa Sporları Kulübü üyeleri, Minik eller üşümesin adı ile başlattıkları projeyle birçok ilden topladıkları giyim ve kırtasiye yardımlarını, kara kışın etkisini sürdürdüğü yerlerdeki ilk ve orta dereceli okul öğrencilerine dağıtıyor. Ekip hem yolları açıyor hem çocukların yüzünü güldürüyor.
AKUT Erzurum Ekip Lideri Lokman Toptaş, İrem Gökbudak’a projeyi anlattı:

“O ÇOCUKLARI GÖZLERİMİZ YAŞLI İZLEDİK”

“İşimiz gereği köylerden, arazilerden, yaylalardan geçiyoruz. Son faaliyetimizde bir köyden geçerken oradaki çocukların yaklaşık bir metre karın içerisinde yırtık elbise ve terliklerle okula gittiğini gördük. Ekip olarak bu anı gözlerimiz yaşararak izledik. Bu duruma kayatsız kalamadık ve Minik Eller Üşümesin projesini başlattık.”

“PROJE BAŞARI SAĞLIYOR”

“Proje yankı buldu. Ülkenin dört bir tarafına da yayıldı. Vatandaşlar seferber oldu. Tekirdağ, Edirne, Bursa, Çanakkale, Mersin gibi birçok şehirden arayıp nelere hihtiyacımız olduğunu soruyorlar. Şimdiye kadar yaklaşık 20 okula ulaşım sağladık.”

“HEDEF 600 KÖY OKULU”

“Doğu Anadolu Bölgesi’nde 600 köy okuluna ulaşmaya çalışıyoruz. Hedefimiz 600 okul. Her okuldan 30 ila 40 arasındaki öğrencilere bu yardımları ulaştıracağız.”

“ÇOCUKLARIN MONT, BOT, ATKIYA İHTİYACI VAR”

Sadece dağ köylerinde değil, şehir merkezlerinde de çok mağdur çocuklar var. Bu çocuklarımız için mont, bot, bere, eldiven, atkı ve okulda kullanacakları kırtasiye malzemelerine ihtiyaçları var. Bu projemiz sadece Erzurum’la sınırlı değil. Bingöl, Kars, Iğdır, Ardahan gibi şehirlerimizdeki miniklere de ulaşacağız.

“GÖZLERİNDEKİ YAŞI GÖRDÜK...”

Öğrencilerimizin yüzündeki o sıcak tebebüssümü, gözlerindeki yaşı gördük, görüyoruz. Onlarla beraber biz de o sıcaklığı, tebessümü, heyecanı yaşadık. Siz de Yasin’e botunu giydirirken duygusallaştınız. Çünkü ayakları ıslaktı. Burada yaşanan duygu herkesin yüreğine dokunuyorsa ne mutlu bize! Gerçekten güzel bir şey yapıyoruz demektir!

“DESTEK VERMEK İSTEYENLER...”

AKUT Arama Kurtarma Birliği’nden, Macera Team – Macera Offroad İnstagram sayfalarından ya da 0533 145 69 29 telefon numarasından uluşabilirler.