'MIPIM Ödülleri 2012'nin galipleri belli oldu

Fransa’nın Cannes kentinde gerçekleşen gayrimenkul sektörünün en kapsamlı zirvesi MIPIM’de bu yılın en yaratıcı ve dikkat çekici gayrimenkul projeleri ödüle değer görüldü.

09.03.2012 - 13:59

'MIPIM Ödülleri 2012'nin galipleri belli oldu

Dünyanın en büyük gayrimenkul buluşmalarından biri olarak gösterilen MIPIM’de dünyanın dört bir yanından projeler yarıştı. ‘MIPIM Ödülleri 2012’yi kazananlar Mart gecesi açıklandı.

8 farklı kategoride gerçekleşen ‘MIPIM Ödülleri 2012’de ‘en iyi endüstriyel ve lojistik gelişme’, ‘en iyi alışveriş merkezi’,’En İyi Tamir Edilmiş Bina’ ve ’Geleceğin en iyi mega projesi’ kategorilerinde bu yıl ilk kez ödül verildi.

‘MIPIM Ödülleri 2012’yi kazananlar:

En İyi Hotel ve Turizm Merkezi

Six Senses Con Dao

Ba-Ria, Vietnam

Mimarlar: AW² / Stéphanie Ledoux ve Réda Amalou

En İyi Endüstriyel ve Lojistik Gelişme

McLaren Üretim Merkezi

Woking, İngiltere

Mimarlar: Foster + Partners

En İyi Ofis ve İş Gelişimi

Main Point Karlin

Prag, Çek Cumhuriyeti

Mimarlar: DaM, spol. s r.o.

En İyi Tamir Edilmiş Bina

Kütüphane

Kopenag, Danimarka

Mimarlar: Cobe ve Transform

En İyi Yerleşim Alanı Gelişimi

Paris’te ClaudeBernard’daki 19 numaralı yerleşim alanı

Paris, Fransa

Mimarlar: Atelier Zundel ve Cristea

En İyi Alışveriş Merkezi

Morocco AVM

Kazablanka, Fas

Mimarlar: Design International

Geleceğin Projesi

Hôtel de Police – Dans Performans Kültür Merkezi

Charleroi, Belçika

Mimarlar: Ateliers Jean Nouvel and MDW Architecture

Geleceğin en iyi mega projesi

Express Demiryolu Linki West Kowloon Terminus

Hong Kong

Mimarlar: Aedas Limited

AR FUTURE PROJECT AWARDS'DA TÜRKİYE'YE 4 ÖDÜL

MIPIM kaspamında, mimarlık dergilerinin en prestijlisi olarak kabul edilen Architectural Review işbirliği ile organize edilen 'MIPIM AR Future Projects Awards 2012'de ise Suyabatmaz Demirel Mimarlık'ın iki ayrı projesi birincilikle ödüllendirdi.  Türkiye'den bir mimarlık ofisinin ilk kez iki ödül birden kazandığı yarışmada, 7 Mart akşamı Mimar Hakan Demirel ödüllerini teslim aldı.

Suyabatmaz Demirel'in TAO Gayrimenkul için İstanbul Finans Merkezi'nde tasarladığı TAO Tower projesi 'Yüksek Yapılar' kategorisinde birinciliği kazanırken, İstanbul Göksu'daki Halat Fabrikası Loftları ise  'Retrofit' kategorisinde birinci oldu.

Mimarlık ofisi GAD'ın, geçen yıl yenileme alanı ilan edilen, ayakkabı ve deri imalathanelerinin tarihi merkezi Fatih Gedikpaşa için hazırladığı ve bekleme aşamasında olan kentsel yenileme projesi olan GDKP da rejenerasyon ve master plan kategorisinde ödül kazandı. Mimar Gökhan Avcoğlu, bu kategorideki birincilik ödülünün sahibi oldu.

EAA-Emre Arolat Architects ise koordinasyonu İstanbul Metropoliten Planlama Merkezi tarafından yürütülen Cendere Vadisi Kentsel Planlama Projesi ile 'Karma Kullanımlı Yapılar' kategorisinde büyük ödüle layık görüldü.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...