Başbakan Davutoğlu'dan MİT TIR'larıyla ilgili açıklama

Başbakan Ahmet Davutoğlu, durdurulan MİT TIR'larıyla ilgili ''Vallahi diyerek, yemin ederek söylüyorum: O TIR'lar Bayırbucak Türkmenleri'ne gidiyordu, engellediler'' dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 05.06.2015 - 17:30

Başbakan Davutoğlu'dan MİT TIR'larıyla ilgili açıklama

Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Kahramanmaraş mitinginde konuştu.

Başbakan Davutoğlu'nun gündeminde MİT TIR'larına ait olduğu iddia edilen görüntülerin yayınlanması vardı. Başbakan bir kez daha, o TIR'ların Bayırbucak Türkmenleri'ne gittiğini söyledi: ''Allah da şahit, bütün tarih de şahit, kayıtlar da biliyor ki vallahi diyerek, yemin ederek söylüyorum: O TIR'lar Bayırbucak Türkmenleri'ne gidiyordu, engellediler.''

Davutoğlu, "Dün HDP'nin önemli bir sözcüsü 'MHP ile koalisyon kurabiliriz' diyor. Düşünebiliyor musunuz MHP ile HDP koalisyon kuracak. O zaman MHP'ye verdiğiniz oy CHP'ye ya da HDP'ye verilmiş demek. Verir misiniz?'' diye sordu.

"CHP'NİN ARKASINA KUYRUK DİYE TAKILIYOR"

Davutoğlu, şunları kaydetti:

"Diyorlar ki ' çok güç kazandı, AK Parti ile istikrarla birlikte yükseldi'. Dışarıdaki bir takım unsurlar diyorlar ki CHP'ye, Kılıçdaroğlu'na, MHP'ye, HDP'ye, 'Tek başınıza AK Parti ile uğraşamazsınız, hepiniz birleşin, AK Parti'yi iktidardan edin'. Üç legal parti CHP, HDP, MHP. Yarından sonra seçime gidiyoruz, daha hiç MHP Genel Başkanı'nın gelip buradan bölücülere, HDP'ye laf ettiğini duydunuz mu? Gelip AK Parti'ye saldırıyor ama HDP'ye dönüp bir şey söylüyor mu? Milletin dinine, inancına vaktinde zulmetmiş tek parti zihniyetine sahip CHP'ye bir şey söylüyor mu? CHP'nin arkasına kuyruk diye takılıyor. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başbakanken cumhurbaşkanlığına aday oldu, CHP ile MHP anlaştı karşısına çatı aday çıkardılar. Peki CHP ile MHP'nin ne farkı kaldı? MHP'li seçmenlere sesleniyorum CHP'nin kuyruğuna takılan MHP'ye oy vermek Kahramanmaraş'a yakışır mı? HDP'ye karşı hiç sesini çıkarmayan MHP'ye oy vermek Kahramanmaraş'a yakışır mı?"

HDP Eş Başkanı'nın, "Kudüs Yahudilerin kutsal mekanıdır" dediğini hatırlatan Davutoğlu, MHP'nin buna da tepki göstermediğini söyledi. Başbakan Davutoğlu, "Bu nasıl milliyetçilik, bu nasıl muhafazakarlık?" ifadesini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...