Mobil eğlence kriz dinlemiyor

Eğlence odaklı taşınabilir teknolojik ürünlerin satışı artmaya devam ediyor.

Anadolu Ajansı 09.12.2009 - 12:57

Mobil eğlence kriz dinlemiyor

Teknolojinin ''küçülmesi'' ile mobil eğlence cihazlarına olan ilgi artarken, yapılan bir araştırmaya göre yıl sonu itibarıyla tüm dünyada bu cihazların satışının 400 milyona ulaşması bekleniyor.

In-Stat araştırma şirketinin raporuna göre, küresel kriz elektronik sektörünü etkilemiş de olsa özellikle taşınabilir cihazlara olan ilgi her geçen gün artıyor.

Rapora göre, taşınabilir elektronik cihaz satışları, 2008 yılına göre yüzde 10 civarında arttı. Dijital radyo çalar, elektronik kitap okuyucu, eğitici elektronik oyunlar, PSP gibi taşınabilir oyun konsolları, mp3 çalar, video oynatıcılar ve kişisel yön bulma/navigasyon cihazlarının toplam satışının, yılbaşı hediyeleri ile birlikte 400 milyona ulaşacağı tahmin ediliyor. Aynı rapora göre bu rakamın 2013 yılında yıllık 600 milyon adete ulaşması bekleniyor.

Bu cihazlara arasında mp3 çalar ile taşınabilir oyun konsollarının yanı sıra elektronik kitap okuyucuların önemli ölçüde başı çektiği belirtiliyor. ''Akıllı cep telefonlarının'' (Smart Phones) da satış rakamlarına katkısı olduğu görülüyor.

Raporda dikkati çeken bazı öngörüler şöyle:

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...