Moda dünyasının en güçlü kadını

Moda dünyasının efsane dergisi, efsane editörü ve derginin efsane sayısı: Dergi öyle kalın ki, tam iki buçuk kilo. Ödüllü belgesel film 'The September Issue' (Eylül Sayısı) TV’de ilk kez NTV’de.

Moda dünyasının en güçlü kadını

Modanın en güçlü dergisi ve moda dünyasının en güçlü kadını! Sinemalarda da gösterilen The September Issue (Eylül Sayısı), Genel Yayın Yönetmeni Anna Wintour’un ve moda dünyasının ansiklopedisi olan derginin hazırlama süreçlerini izliyoruz. Belgesel, çok iyi yorumlar hatta Sundance Film Festivali'nde Özel Jüri Ödülü’nü de altı.

The September Issue, daha önce Bill Clinton’un seçim kampanyasını beyaz perdeye aktaran ünlü yönetmen RJ Cutler tarafından çekildi. Yönetmen R.J. Cutler'ın Vogue dergisinde yaptığı 9 aylık çekimlerden bölümler içeriyor. Film, yaklaşık 20 yıldır derginin baş editörü ve sektörün en belirleyici ismi olan Anna Wintour’un çalışmaları hakkında belgesel nitelikte.

Filme ismini veren Eylül ayı baskısı, dergilerin gelecek yılları şekillendirdiği yıl içindeki en önemli sayısı… Belgeselde Wintour ve ekibinin Vogue’un 840 sayfalık Eylül sayısını yayına hazırlarken yaşadıkları anlatılıyor. 88 dakikalık film boyunca İngiltere doğumlu Wintour sadece 3 kez kameraya doğrudan konuşuyor.

Daha önce de filme konu olmuştu
Asistanı Lauren Weisberger tarafından kaleme alınan “Şeytan Prada Giyer” filminde Merryl Streep’in muhteşem performansıyla Wintour’ın yaşam biçimi ve çalışma hayatı gözler önüne serilmişti. Ancak belgeselde Anna Wintour’u Anna Wintour oynuyor.

'Eylül Sayısı' Salı 21:15'te NTV Belgesel Kuşağı'nda.

Yönetmen : R.J.Cutler
Oyuncular : Anna Wintour, Grace Coddington, Thakoon
Yapım : ABD
Süre : 90’

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...