Kadınlar için bu sezon leopar ve folklorik desenler, ekose ve metalik gösterişli neon renkler bir arada kullanılıyor.

Dünyaca ünlü markaların koleksiyonlarında baştan aşağı tek renk vurgusunun yanı sıra hardal sarısı, ten rengi ve kırmızı renklerin birlikteliği ile siyah, mor ve grilerin hakimiyeti söz konusu.

Kıyafetlerde ise rahat kesimli pantolonlar, pırıltılı elbiseler, dolgu örgüler ve tüylü kocaman botlar dikkat çekiyor. 

Modacılar kumaş seçenekleri olarak koton, kaşmir, kürk, kadife, kalın triko, dantel, tafta ve deriyi tercih ederken; tüm koleksiyonlarda çiçek, tropikal, leopar ve egzotik baskılar da desen olarak göze çarpıyor. 

Triko elbiseler, bol paça kaşmir pantolonlar, uzun etekler, tunik rüzgarlıklar, hacimli paltolar ile birlikte gösterişli turuncu ve grafik desenler de çok gözde.

Omuzlardan salınan pelerinler bu senenin de vazgeçilmezlerinden. 

Bu sezonu diğerlerinden ayıran en önemli özellik etnik tasarımlara yapılan vurgu. Haki rengin ağırlıkta olduğu otantik desenler rengarenk aksesuarlarla destekleniyor. 

Moda uzmanları bu sezon hiç bir dönem görülmediği kadar palto kullanılacağı konusunda hemfikir. Her renkten palto hem jean pantolon, hem de şık elbiselerle kullanılabilir. Beyaz, bu sezon paltolarında en önde gelen renk.

Ayrıca, hem hafta sonu hem de geceleri şık bir elbiseyle kulanılabilecek her dönemin kıyafeti parka yine rafları süsleyecek. 

Şimdi ve hatta önümüzdeki yaz çiçekli desenler sürekli olacak. Elbise çeşitlerinin çokluğu da dikkat çekici özelliklerden biri.
 
KADINLARIN MAKYAJ SEÇİMLERİ
Bu kış, tırnaklar ve dudaklar olabildiğince renkli. Göz makyajında bile klişe renklerin dışına çıkılıyor.

Beyaz ve açık renkler rafların arka köşelerine kalkarken, yerini mavi, gri tarzı renklere bırakıyor.

1950'ler ve 60'ları öne çıkaran eye-liner ve dudakları ön plana çıkaran kırmızı ön planda olacak.