Modern dansta 'Şehir-Orman' zamanı

Beyhan Murphy'nin reji ve koreografisiyle ilk defa Ankara MDT tarafından sahnelenen 'Şehir-Orman' yarın akşam İstanbul'da sahnelenecek.

21.11.2011 - 18:43

Modern dansta 'Şehir-Orman' zamanı

İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nde, Beyhan Murphy'nin sanat yönetmenliği altında kurulan MDTist'in (Modern Dans Topluluğu İstanbul) bu seneki yeni çalışması "Şehir-Orman", Devlet Opera ve Balesi'nin "özel bir sosyal sorumluluk projesi" olarak 22 Kasım'da İstanbul seyircisiyle tanışıyor. Beyhan Murphy'nin reji ve koreografisiyle ilk defa Ankara MDT tarafından sahnelenen dans drama türündeki eser, şimdi de İstanbul MDT tarafından güncelleniyor.Genç izleyiciler başta olmak üzere, yediden yetmişe doğayla ilgili sorumluluk taşıyan herkese sesleniyor.

Dünyaca ünlü yazar Rudyard Kipling'in 'Jungle Book'adlı kitabından yola çıkılan eserde, bir gencin hikayesi ile beraber, toplumu yakından ilgilendiren gençlik ve çevre sorunlarına hem eğlenceli hem de düşündürücü bir bakış açısıyla yaklaşılıyor. 20 kişilik MDTistanbul ekibi tarafından icra edilen projenin müziği Rahman Altın'a; hem vahşi doğayı hem de şehir yaşamını çağrıştıran stiliyle kostümü Serdar Başbuğ'a ve dekorları Behçet Malikler'e ait. Ayrıca iki sürpriz isim maNga ve Athena da birer parça ile iç içe geçmiş bu atmosfere müzikal bir katkı sağlıyorlar. Yine eserin bir parçası olan Şehir-Orman Tv kanalındaki haber bülteninde ise karşımıza usta haberciler Çiğdem Anad ve Mirgün Cabas çıkıyorlar.

Bir eğitim ve iletişim projesi olarak hazırlanan Şehir-Orman, Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerin geleceğini tehdit eden sosyolojik sorunların ekseninde çevre ve doğa kirliliği, toplumdaki eğitim yetersizliği, nesli tükenmekte olan hayvanlar, yeşil alanların içinde bulunduğu tehlikeler, sokakta yaşayan/çalışan çocuklar gibi gündemlerle gençlerin dünyasına ışık tutuyor.

Siz de doğanın sorumluluğunu, yaşadığımız şehirler ekseninde ne ölçüde yerine getirebildiğimize bedenin dilinden tanık olmak istiyorsanız Fulya Sanat Sahnesi'nde sahnelenecek Şehir-Orman'ı sakın kaçırmayın! Beşiktaş Belediyesi tarafından İstanbul'a kazandırılan Fulya Sanat Sahnesi bu proje ile daha da tanınacak.Şehir-Orman, İstanbul genelinden orta ve lise okullarını bu yeni sahneye taşıyacak "okul matineleri" adı altında okul saatleri içerisinde özel matineler yapacak.

Metropolde yaşam savaşı veren Mogli'nin serüveni,belki de sizin öykünüz! Dostluk ile düşmanlık,medeniyet ile barbarlık,masumiyet ile suçluluk Hayvanların alemi ile insanların arasında bir dram ŞehirOrman!

GÖSTERİ TARİHLERİ:
22 Kasım 20:00
27 Kasım 16:00
29 Kasım 20:00
18 Aralık 16:00
20 Aralık 20:00
21 Aralık 20:00

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...